Reklama

Aplikace na nákup vinět eTOLLs EU získala investici v hodnotě 450 000 eur

8. 11. 2023 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: eTolls EU

Ukrajinský startup eTOLLs EU, který vyrábí aplikaci na nákup dálničních známek pro řidiče v EU, získal od Imperia Holding 450 000 eur na rozvoj a expanzi. Aplikace aktuálně běží v osmi evropských zemích a má velké plány s transformací na automobilového asistenta v kapse pro řidiče.

eTOLLs EU, aplikace na online nákup dálničních známek z dílny ukrajinské společnosti DDM Digital Solutions LTD, přilákala první investiční peníze. Investorem je společnost Imperia Holding v oboru FMCG, která se rozhodla do nového startupu investovat 450 000 eur. Společnost byla oceněná holdingem na 3 miliony eur. Investor získal 15 % společnosti a dohoda předpokládá, že eTOLLs EU vstoupí do kola A během příštích šesti měsíců.

Startup eTOLLs EU pod vedením Denyse Dmytrova a Kostyantyna Mykhailiuka vyvinul aplikaci pro cestovatele po Evropě. Aktuálně působí v osmi evropských zemích, získal 80 000 řidičů a více než 10 000 transakcí. Hlavním produktem je aplikace pro iOS a Android, která digitalizovala používání zpoplatněných silnic v Evropě. V ní si můžete naplánovat optimální trasu a místo klasických papírových koupit viněty na cestování online. Za to startup dostává provizi. Její velikost zakladatelé nesdělují. Celkový obrat od začátku eTOLLs EU je 254 000 eur, upřesňuje Dmytrov a dodává, že je to jen začátek.

Investor od eTOLLs EU očekává zlepšení produktu a další expanzi. V současné době startup působí na osmi trzích EU: v Německu, Polsku, Dánsku, Litvě, Švédsku, České republice a Lotyšsku. Zákazníky jsou cestovatelé ze 45 zemí, ale 50 % tržeb stále pochází z Ukrajiny. Na druhém místě je s velkým náskokem Německo (12 %) a na třetím místě Polsko se 4 %.

Dmytrov plánuje škálovat startup na automobilového asistenta ve vaší kapse. Důraz je kladen na zlepšení pohodlí cestovatele. „Řidiči dál kupují dálniční známky fyzicky v podobě samolepek na sklo auta nebo papírků. Řadí se ve frontách na čerpací stanici, čelí jazykové bariéře a cítí se ve stresu,“ říká Dmytrov. Pro zlepšení uživatelského zážitku plánuje napojit všechny typy zpoplatněných silnic v celé Evropě na eTOLLs EU a propojit s aplikací funkci „bezpečné jízdy“ aktuálně testovanou na Ukrajině.

Zdroj: TZ eTOLLs EU a Forbes UA

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

Julia Gorbatiuc

má dlouhodobé zkušenosti z bankovnictví, ale v poslední době dává přednost práci pro start-upy

Další články autora