Reklama

Aplikace na nákup vinět eTOLLs EU získala investici v hodnotě 450 000 eur

8. 11. 2023 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: eTolls EU

Ukrajinský startup eTOLLs EU, který vyrábí aplikaci na nákup dálničních známek pro řidiče v EU, získal od Imperia Holding 450 000 eur na rozvoj a expanzi. Aplikace aktuálně běží v osmi evropských zemích a má velké plány s transformací na automobilového asistenta v kapse pro řidiče.

eTOLLs EU, aplikace na online nákup dálničních známek z dílny ukrajinské společnosti DDM Digital Solutions LTD, přilákala první investiční peníze. Investorem je společnost Imperia Holding v oboru FMCG, která se rozhodla do nového startupu investovat 450 000 eur. Společnost byla oceněná holdingem na 3 miliony eur. Investor získal 15 % společnosti a dohoda předpokládá, že eTOLLs EU vstoupí do kola A během příštích šesti měsíců.

Startup eTOLLs EU pod vedením Denyse Dmytrova a Kostyantyna Mykhailiuka vyvinul aplikaci pro cestovatele po Evropě. Aktuálně působí v osmi evropských zemích, získal 80 000 řidičů a více než 10 000 transakcí. Hlavním produktem je aplikace pro iOS a Android, která digitalizovala používání zpoplatněných silnic v Evropě. V ní si můžete naplánovat optimální trasu a místo klasických papírových koupit viněty na cestování online. Za to startup dostává provizi. Její velikost zakladatelé nesdělují. Celkový obrat od začátku eTOLLs EU je 254 000 eur, upřesňuje Dmytrov a dodává, že je to jen začátek.

Investor od eTOLLs EU očekává zlepšení produktu a další expanzi. V současné době startup působí na osmi trzích EU: v Německu, Polsku, Dánsku, Litvě, Švédsku, České republice a Lotyšsku. Zákazníky jsou cestovatelé ze 45 zemí, ale 50 % tržeb stále pochází z Ukrajiny. Na druhém místě je s velkým náskokem Německo (12 %) a na třetím místě Polsko se 4 %.

Dmytrov plánuje škálovat startup na automobilového asistenta ve vaší kapse. Důraz je kladen na zlepšení pohodlí cestovatele. „Řidiči dál kupují dálniční známky fyzicky v podobě samolepek na sklo auta nebo papírků. Řadí se ve frontách na čerpací stanici, čelí jazykové bariéře a cítí se ve stresu,“ říká Dmytrov. Pro zlepšení uživatelského zážitku plánuje napojit všechny typy zpoplatněných silnic v celé Evropě na eTOLLs EU a propojit s aplikací funkci „bezpečné jízdy“ aktuálně testovanou na Ukrajině.

Zdroj: TZ eTOLLs EU a Forbes UA

Další doporučené články

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Greenwashing čili zveličování, nebo dokonce vytváření falešných ekologicky šetrných aktivit ve společnostech se nevyhýbá ani fintechu. Přestože se o greenwashingu už...
1. 12. 2023 – Doba čtení: 2 min
Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

Julia Gorbatiuc

má dlouhodobé zkušenosti z bankovnictví, ale v poslední době dává přednost práci pro start-upy

Další články autora