Reklama

Apple si vyrovnává účty se svými protivníky: přichází s funkcí Pay Cash

7. 6. 2017 – | Doba čtení: 2 min

Apple odhalil Pay Cash a ukázal, jakým způsobem hodlá bojovat s PayPal, SquareVenmo na přeplněném trhu s peer-to-peer (P2P) platbami.

S řadou dalších aktualizací mobilního operačního systému iOS 11 bude nová funkce Pay Cash pro iPhony a iPady k dispozici už na podzim tohoto roku.

Uživatelé Apple Pay budou moci odesílat a přijímat platby prostřednictvím zpráv nebo pověří Siri, aby zaplatila danému subjektu za použití kreditní nebo debetní karty, kterou už mají ve své Peněžence (Wallet). Pokud uživatelé obdrží platbu, dostanou peníze na svůj nový účet Apple Pay Cash. Tyto peníze pak mohou použít tak, že je pošlou někomu dalšímu, nakoupí za použití Apple Pay v obchodech, v aplikacích nebo na webu nebo si je převedou z účtu Apple Pay Cash na svůj běžný bankovní účet.

Vylepšení se dočkala také Siri. Apple prozradil, že nasadí nové mužské a ženské hlasy, které budou schopné pracovat s intonací, výškou hlasu, důrazem nebo tempem řeči a také překládat anglická slova a fráze do čínštiny, francouzštiny, němčiny, italštiny a španělštiny.

Siri přichází s návrhy založenými na personalizovaném používání Safari, novinek, e-mailů a zpráv. Protože je schopná učit se témata nebo místa, o které se uživatel zajímá při brouzdání na Safari, bude jim je Siri navrhovat, zatímco budou psát e-maily a zprávy nebo používat další aplikace.

Zdroj: Bankingtech.com

Další doporučené články

Banky proti neobankám

Banky proti neobankám

Podle nedávného průzkumu společnosti Temenos mezi 300 bankami napříč celým světem se za největší konkurenty, zejména v Evropě, tradiční banky považují...
19. 2. 2024 – Doba čtení: 1 min
Leden 2024 na FinTechCowboys

Leden 2024 na FinTechCowboys

Leden 2024 se měl zapsat do historie bitcoinu, ale i když se tak nakonec stalo, výsledky jsou zatím rozpačité a žádný býčí...
31. 1. 2024 – Doba čtení: 2 min
Halving podle 2Bminer – rozhovor

Halving podle 2Bminer – rozhovor

Nezadržitelně se blíží další bitcoin halving, a proto jsme se spojili s těmi nejpovolanějšími a zjišťovali, jaký podle nich nastane další vývoj. Za...
25. 1. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce