Reklama

BABB expanduje aneb nová generace převodů peněz

27. 4. 2020 – | Doba čtení: 2 min

babb

BABB, britská peněženka na krypto a zároveň bankovní platforma založená na blockchainech byla spuštěna v obchodech Apple App Store a Google Play Store. Umožní tak lidem ve 169 zemích nakupovat, konvertovat a odesílat kryptoměny.

Zkratka BABB znamená Bank Account Based Blockchain – jedná se v první řadě o kryptopeněženku, která byla nyní rozšířena o platební operace v EUR a GBP. Převody a konverze EUR/GBP půjdou provádět ve 36 evropských zemích. Mezi těmi nejvýznamnějšími jsou Německo, Švýcarsko a Velká Británie. Tímto se BABB více přibližuje funkcionalitám digitálních bank. Ale především si chce vybudovat významnou konkurenční výhodu v oblasti levnějších FX převodů a fundraisingu.

Podle oficiálního oznámení mohou uživatelé převádět GBP nebo EUR na BAX, což jsou utility tokeny BABBu, jinými slovy digitální měna BABBu. A následně lze BAXy odesílat do jiných bank, aniž by musely procházet mezibankovními sítěmi tj. bez zdržení a bez poplatků za FX převody. V cílové bance se pak BAX opět převede na podporovanou tradiční měnu.

„Lidé, kteří tvrdě pracují, aby vydělali peníze a poslali je domů, si zaslouží zaplatit za zprostředkování převodu méně prostředků. Společnosti zasílající platby mohou být skutečně levnější než tradiční banky, ale zatím stále používají k provádění transakcí bankovní sítě, když převádějí peníze mezi svými vlastními účty vedenými v různých zemích. To pro ně znamená zbytečné zdržení a musíte si udržovat malou armádu personálu,“ říká David Taylor, BABB chief marketing officer.

Utility tokeny BAX fungují na síti Ethereum a jsou vlastně základním aktivem, na kterém BABB postavil své služby.

V době psaní článku byly platné tyto kurzy pro  1 BAX:

  • 0,0000006 ETH
  • 0,00000002 BTC
  • 0,00011399 USD

„Praktičnost, použití a deployment BAX tokenů je stále v počátcích, ale někdo musí prošlápnout cestu. Naším cílem je snížit překážky pro financování – fundraising a dárcovství jsou prvními praktickými způsoby využití. A v BABB přijdeme s dalšími využitími.“ Dodává Taylor k BAX tokenům a jejich využití.

Podpora fundraisingu a charitativního financování je další aktivitou BABB. Společnost se snaží, aby se jejich platforma stala v této oblasti globálním hráčem. Jedním z hlavních benefitů má být to, že dárci nebudou zatíženi transakčním poplatkem. Společnost například se svojí technologií poskytla uživatelům možnost financovat (přispět) na některé anti-coronavirové aktivity.

Zdroj: cointelegraph.com, getbabb.com

Další doporučené články

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Greenwashing čili zveličování, nebo dokonce vytváření falešných ekologicky šetrných aktivit ve společnostech se nevyhýbá ani fintechu. Přestože se o greenwashingu už...
1. 12. 2023 – Doba čtení: 2 min
Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce