Reklama

BABB expanduje aneb nová generace převodů peněz

27. 4. 2020 – | Doba čtení: 2 min

babb

BABB, britská peněženka na krypto a zároveň bankovní platforma založená na blockchainech byla spuštěna v obchodech Apple App Store a Google Play Store. Umožní tak lidem ve 169 zemích nakupovat, konvertovat a odesílat kryptoměny.

Zkratka BABB znamená Bank Account Based Blockchain – jedná se v první řadě o kryptopeněženku, která byla nyní rozšířena o platební operace v EUR a GBP. Převody a konverze EUR/GBP půjdou provádět ve 36 evropských zemích. Mezi těmi nejvýznamnějšími jsou Německo, Švýcarsko a Velká Británie. Tímto se BABB více přibližuje funkcionalitám digitálních bank. Ale především si chce vybudovat významnou konkurenční výhodu v oblasti levnějších FX převodů a fundraisingu.

Podle oficiálního oznámení mohou uživatelé převádět GBP nebo EUR na BAX, což jsou utility tokeny BABBu, jinými slovy digitální měna BABBu. A následně lze BAXy odesílat do jiných bank, aniž by musely procházet mezibankovními sítěmi tj. bez zdržení a bez poplatků za FX převody. V cílové bance se pak BAX opět převede na podporovanou tradiční měnu.

„Lidé, kteří tvrdě pracují, aby vydělali peníze a poslali je domů, si zaslouží zaplatit za zprostředkování převodu méně prostředků. Společnosti zasílající platby mohou být skutečně levnější než tradiční banky, ale zatím stále používají k provádění transakcí bankovní sítě, když převádějí peníze mezi svými vlastními účty vedenými v různých zemích. To pro ně znamená zbytečné zdržení a musíte si udržovat malou armádu personálu,“ říká David Taylor, BABB chief marketing officer.

Utility tokeny BAX fungují na síti Ethereum a jsou vlastně základním aktivem, na kterém BABB postavil své služby.

V době psaní článku byly platné tyto kurzy pro  1 BAX:

  • 0,0000006 ETH
  • 0,00000002 BTC
  • 0,00011399 USD

„Praktičnost, použití a deployment BAX tokenů je stále v počátcích, ale někdo musí prošlápnout cestu. Naším cílem je snížit překážky pro financování – fundraising a dárcovství jsou prvními praktickými způsoby využití. A v BABB přijdeme s dalšími využitími.“ Dodává Taylor k BAX tokenům a jejich využití.

Podpora fundraisingu a charitativního financování je další aktivitou BABB. Společnost se snaží, aby se jejich platforma stala v této oblasti globálním hráčem. Jedním z hlavních benefitů má být to, že dárci nebudou zatíženi transakčním poplatkem. Společnost například se svojí technologií poskytla uživatelům možnost financovat (přispět) na některé anti-coronavirové aktivity.

Zdroj: cointelegraph.com, getbabb.com

Další doporučené články

Množství ransomware útoků neustále roste

Množství ransomware útoků neustále roste

Americké ministerstvo financí uvedlo, že finanční instituce loni utratily téměř 1,2 miliardy dolarů za platby související s ransomwarem, přičemž šlo nejčastěji...
18. 11. 2022 – Doba čtení: < 1 min
Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Zdá se, že krypto karty se dostávají do centra pozornosti. Binance s Mastercard nedávno v Argentině uvedly kryptoměnovou platební kartu, která umožňuje...
9. 11. 2022 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce