Reklama

Bankable spolupracuje s VISA

18. 2. 2020 – | Doba čtení: < 1

Bankable – společnost poskytující bankovnictví jako službu (BaaS) – oznámila spolupráci se společností VISA v USA.

Tato dohoda poskytne klientům (finančním společnostem, fintechům a dalším) se sídlem v USA přístup k bankovním řešením Bankable, což jim umožní snadněji zavádět digitální bankovnictví a rychlejší platební služby.

Mezi hlavní řešení/služby společnosti Bankable patří virtuální účetní kniha postavená na cloudu, e-peněženka, placení prostřednictvím mobilu, remitenční služby (zahraniční převody), peer-to-peer platby a předplacené karetní programy. Vše je dostupné jako služba poskytovaná pomocí API, ale také jako white-label řešení, která si firmy mohou obrandovat podle své potřeby.

„Naše strategické partnerství se společností VISA představuje skvělou příležitost k dalšímu urychlení inovací digitálních plateb v regionu,“ říká Eric Mouilleron, generální ředitel a zakladatel společnosti Bankable.

Protože již známe americké klienty, vidíme obrovskou příležitost k digitální transformaci společností se sídlem v USA a předních regionálních, i vybraných globálních bank vstřícných k fintechu. Očekáváme, že do roku 2024 přijde z USA více než 50% našich příjmů.

Terry Angelos, senior viceprezident a globální vedoucí fintechu ve společnosti VISA, říká, že finanční ekosystém se „vyvíjí rychlým tempem“. Dodává, že Bankable model BaaS „pomáhá finančním institucím, podnikům a fintechům udržet se konkurenceschopnými“.

Zdroj: fintechfutures
Foto od Luke Michael na Unsplash

Další doporučené články

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Letní prázdniny se nám přehouply do druhé poloviny, ale ve fintechu nic jako prázdniny neexistuje, proto vám i tentokrát shrneme nejzajímavější...
3. 8. 2022 – Doba čtení: 2 min
Společnost Barclays bude hostit CBDC hackathon

Společnost Barclays bude hostit CBDC hackathon

Společnost Barclays oznámila, že v září uspořádá „Barclays CBDC Hackathon 2022“, aby podpořila vznik nových technologií ve velkých bankách. Cílem akce...
27. 7. 2022 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce