Reklama

Bankable spolupracuje s VISA

18. 2. 2020 – | Doba čtení: < 1

Bankable – společnost poskytující bankovnictví jako službu (BaaS) – oznámila spolupráci se společností VISA v USA.

Tato dohoda poskytne klientům (finančním společnostem, fintechům a dalším) se sídlem v USA přístup k bankovním řešením Bankable, což jim umožní snadněji zavádět digitální bankovnictví a rychlejší platební služby.

Mezi hlavní řešení/služby společnosti Bankable patří virtuální účetní kniha postavená na cloudu, e-peněženka, placení prostřednictvím mobilu, remitenční služby (zahraniční převody), peer-to-peer platby a předplacené karetní programy. Vše je dostupné jako služba poskytovaná pomocí API, ale také jako white-label řešení, která si firmy mohou obrandovat podle své potřeby.

„Naše strategické partnerství se společností VISA představuje skvělou příležitost k dalšímu urychlení inovací digitálních plateb v regionu,“ říká Eric Mouilleron, generální ředitel a zakladatel společnosti Bankable.

Protože již známe americké klienty, vidíme obrovskou příležitost k digitální transformaci společností se sídlem v USA a předních regionálních, i vybraných globálních bank vstřícných k fintechu. Očekáváme, že do roku 2024 přijde z USA více než 50% našich příjmů.

Terry Angelos, senior viceprezident a globální vedoucí fintechu ve společnosti VISA, říká, že finanční ekosystém se „vyvíjí rychlým tempem“. Dodává, že Bankable model BaaS „pomáhá finančním institucím, podnikům a fintechům udržet se konkurenceschopnými“.

Zdroj: fintechfutures
Foto od Luke Michael na Unsplash

Další doporučené články

Množství ransomware útoků neustále roste

Množství ransomware útoků neustále roste

Americké ministerstvo financí uvedlo, že finanční instituce loni utratily téměř 1,2 miliardy dolarů za platby související s ransomwarem, přičemž šlo nejčastěji...
18. 11. 2022 – Doba čtení: < 1 min
Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Zdá se, že krypto karty se dostávají do centra pozornosti. Binance s Mastercard nedávno v Argentině uvedly kryptoměnovou platební kartu, která umožňuje...
9. 11. 2022 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce