Reklama

Barclays spojuje bezkontaktní služby bPay a Pingit

8. 3. 2019 – | Doba čtení: 2 min

Spojení bezkontaktních plateb by mohlo pomoci při cílení na aplikace pro chytré telefony.  Barclays připravuje spojení svých dvou produktů pro bezkontaktní platby, chce tak držet krok na poli mobilních plateb. Tento krok společnosti se týká jejich nositelných produktů bPay a aplikace Pingit, které umožnily uživatelům posílat peníze jak lokálně, tak mezinárodně.

Barclays chce tyto dvě služby zkombinovat do jedné konkurenceschopnější, která by na sebe mohla vzít podobu Apple Pay.

bPay

Zpráva Bloomberg tvrdí, že bPay, který byl spuštěn v roce 2015 a který je k dispozici jak ve formě náramku, tak přívěsku na klíče a samolepky, má jen desítky tisíc uživatelů, zatímco Pingit se může pochlubit více než 3,5 miliony zákazníky.

Banka doufá, že zkombinováním bPay a Pingit oba produkty přilákají širší spektrum uživatelů a na podporu toho se v květnu chystá spustit nové nositelné zařízení Pingit.  

Pingit

Uživatelé budou za pomoci mobilního telefonního čísla pořád moci posílat platby svým přátelům a rodině ve více než 40 zemích, a to bez poplatku, a platit přímo prostřednictvím aplikace pro zasílání zpráv. Pingit bude ale obohacen také o celou řadu dalších nových služeb včetně možnosti rozdělit si účet na vícero „pod-účtů“ a ukládat si tak peníze bokem na různé účely, jako je třeba spoření na dovolenou. Barclays dodala, že se spojí se všemi stávajícími uživateli bPay i produktů třetích stran, které v sobě mají zabudované čipy bPay, a bude je instruovat ohledně bezplatného přechodu na nové nositelné produkty Pingit. 

Zdroj: Techradar

Další doporučené články

Jak se (ne)bojíme AI v bankovnictví?

Jak se (ne)bojíme AI v bankovnictví?

Nový výzkum ukázal, že přestože mají zákazdníci obavy z toho, že banky používají umělou inteligenci, chtějí i tak co nejlépe využít příležitosti,...
18. 9. 2023 – Doba čtení: 2 min

Miloš Sonták

Nadšenec do finančních a technologických inovací, které dokáží zjednodušit každodenní život. Pracuje více než 10 let v bankovnictví a technologických firmách…

Další články autora