Reklama

Bezkontaktní platby pro pouliční umělce

Pouliční umělci už by brzo mohli těžit z možnosti přijímat bezkontaktní platby, a to díky nové technologii vyvinuté v Londýně.

29. 5. 2018 – | Doba čtení: < 1

Zařízení Tiptap bude odhaleno příští měsíc a bylo vytvářeno Brunelovou univerzitou, která tak chce divákům usnadnit odměňování divadelních, cirkusových, kouzelnických a hudebních vystoupení, předváděných na ulici.

Zařízení bylo vyvíjeno speciálně pro ty, kteří jsou závislí na hotovosti, ale nemají stálou základnu, jako jsou právě londýnské komunity vystupujících.

Tiptap má dvě části – stojan vybavený technologií bezkontaktních plateb, ke kterému může umělec připojit svůj chytrý telefon, a aplikaci pro telefon, do níž mohou diváci zadat částku, kterou si přejí umělce odměnit. Potom už jenom přiloží svoji platební kartu k zařízení a je hotovo.

„Už třetí rok po sobě tvořila hotovost méně než polovinu celkového objemu plateb ve Velké Británii. Tato změna zákaznického chování může v budoucnu znevýhodnit ty, pro které hotovost znamená živobytí, a to včetně pouličních umělců a hudebníků.“, říká Emma McBride.

Dodala, že aplikace by svým uživatelům mohla dát k dispozici také aktuální data ohledně jejich výdělků a zpětnou vazbu, což by jim umožnilo mít přehled například také o oblíbených lokalitách.

Aby mohli zařízení používat, budou uživatelé muset mít svůj účet ověřený Tiptap a bude jím účtován jednorázový poplatek za nastavení místa prodeje a také 5 % z každého výdělku.

Produkt je stále ještě ve fázi vývoje, McBride však plánuje začít již brzy s jeho komercializací a doufá také v jeho další vylepšování, které by měla umožnit spolupráce se společností, která se již na přijímání bezkontaktních plateb specializuje.

Tiptap bude k vidění na designové přehlídce “Made in Brunel” v londýnském Oxo Tower Wharf of 15 do 17. června.

Zdroj: The Stage

Další doporučené články

Argentina zavedla povinnou registraci krypto firem

Argentina zavedla povinnou registraci krypto firem

Poslední krok Argentiny k prosazení registračních požadavků pro společnosti s kryptoměnami vyvolal diskuse v globální kryptoměnové komunitě. Iniciativa, kterou vedla Comisión Nacional de...
10. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Společnost Robinhood uvádí na trh kreditní kartu

Společnost Robinhood uvádí na trh kreditní kartu

Společnost Robinhood, která se specializuje na obchodování s akciemi, pokračuje v expanzi mimo svoji původní oblast a uvádí na trh kreditní kartu s řadou...
8. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Březen 2023 na FinTechCowboys

Březen 2023 na FinTechCowboys

Velikonoce skončily a místo drahých vajíček tu tentokrát máme drahý bitcoin. Také jste si nějaký koupili? A do vlastní peněženky, nebo vám...
3. 4. 2024 – Doba čtení: 3 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce