Reklama

Bezkontaktní platby pro pouliční umělce

Pouliční umělci už by brzo mohli těžit z možnosti přijímat bezkontaktní platby, a to díky nové technologii vyvinuté v Londýně.

29. 5. 2018 – | Doba čtení: < 1

Zařízení Tiptap bude odhaleno příští měsíc a bylo vytvářeno Brunelovou univerzitou, která tak chce divákům usnadnit odměňování divadelních, cirkusových, kouzelnických a hudebních vystoupení, předváděných na ulici.

Zařízení bylo vyvíjeno speciálně pro ty, kteří jsou závislí na hotovosti, ale nemají stálou základnu, jako jsou právě londýnské komunity vystupujících.

Tiptap má dvě části – stojan vybavený technologií bezkontaktních plateb, ke kterému může umělec připojit svůj chytrý telefon, a aplikaci pro telefon, do níž mohou diváci zadat částku, kterou si přejí umělce odměnit. Potom už jenom přiloží svoji platební kartu k zařízení a je hotovo.

„Už třetí rok po sobě tvořila hotovost méně než polovinu celkového objemu plateb ve Velké Británii. Tato změna zákaznického chování může v budoucnu znevýhodnit ty, pro které hotovost znamená živobytí, a to včetně pouličních umělců a hudebníků.“, říká Emma McBride.

Dodala, že aplikace by svým uživatelům mohla dát k dispozici také aktuální data ohledně jejich výdělků a zpětnou vazbu, což by jim umožnilo mít přehled například také o oblíbených lokalitách.

Aby mohli zařízení používat, budou uživatelé muset mít svůj účet ověřený Tiptap a bude jím účtován jednorázový poplatek za nastavení místa prodeje a také 5 % z každého výdělku.

Produkt je stále ještě ve fázi vývoje, McBride však plánuje začít již brzy s jeho komercializací a doufá také v jeho další vylepšování, které by měla umožnit spolupráce se společností, která se již na přijímání bezkontaktních plateb specializuje.

Tiptap bude k vidění na designové přehlídce “Made in Brunel” v londýnském Oxo Tower Wharf of 15 do 17. června.

Zdroj: The Stage

Další doporučené články

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Greenwashing čili zveličování, nebo dokonce vytváření falešných ekologicky šetrných aktivit ve společnostech se nevyhýbá ani fintechu. Přestože se o greenwashingu už...
1. 12. 2023 – Doba čtení: 2 min
Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce