Reklama

Bitpanda chystá přelomovou debetní kartu

26. 1. 2021 – | Doba čtení: < 1

bitpanda application

Crypto-broker Bitpanda přijímá předběžné objednávky na novou debetní kartu Visa, která kombinuje všechna aktiva klienta včetně kryptoměn, fiat a drahých kovů do jedné karty v reálném čase.

Karta je propojena s jakýmkoli majetkem v portfoliu uživatele Bitpanda, což umožňuje držiteli karty kdykoli přepnout propojené aktivum prostřednictvím mobilní aplikace a nakupovat online i v obchodech po celém světě. Transakce jsou zpracovány okamžitě a uživatelé obdrží v reálném čase oznámení pokaždé, když je karta použita.

Karta i účet bude bez poplatků a prémioví zákazníci získají až 2% cashback v bitcoinech pokaždé, když nakoupí.

Eric Demuth, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Bitpanda, říká: „Chtěli jsme vytvořit produkt, který na trhu chybí. Ptali jsem se sami sebe, proč nebylo možné utratit své investice kdykoli budete chtít. Na tuto otázku jsme odpověděli kartou Bitpanda, která uživatelům umožňuje utratit jakýkoli jejich majetek, ať už s kryptoměnou, kovy nebo fiat, jak se jim zlíbí. Se vším, co má hodnotu, by mělo být zacházeno stejně podle vašeho přání. Uvedení karty Bitpanda přichází v době, kdy se kryptoměny a digitální aktiva dostávají do popředí zájmu veřejnosti rychleji než kdy předtím. Jde o chybějící kousek skládačky ve světě digitálních financí.“

Rakouský neobroker byl založený v roce 2014 a v současné době uvádí 1,5 milionu zákazníků, kteří používají webové stránky a mobilní aplikace, aby získali přístup k více než 50 investičním aktivům, včetně kryptoměn a drahých kovů.

Společnost získala v prvním kole financování v září 2020 celkem  52 milionů dolarů, převážně díky Valar Ventures Petera Thiela, a rozšířila se do Francie, Španělska, Turecka a Polska.

Firma tvrdí, že meziročně zdvojnásobuje příjmy a plánuje přidat nové třídy aktiv, jako jsou akcie a ETF.

Zdroj: finextra.com

Další doporučené články

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Letní prázdniny se nám přehouply do druhé poloviny, ale ve fintechu nic jako prázdniny neexistuje, proto vám i tentokrát shrneme nejzajímavější...
3. 8. 2022 – Doba čtení: 2 min
Společnost Barclays bude hostit CBDC hackathon

Společnost Barclays bude hostit CBDC hackathon

Společnost Barclays oznámila, že v září uspořádá „Barclays CBDC Hackathon 2022“, aby podpořila vznik nových technologií ve velkých bankách. Cílem akce...
27. 7. 2022 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce