Reklama

Bot Kevin nabízí pojištění pro P2P transakce prostřednictvím technologie blockchain

21. 2. 2017 – | Doba čtení: < 1

Madridský startup Traity zabývající se online reputací vytvořil chatbota, který používá „otevřenou blockchainovou platformu“ k poskytování mikro pojištění pro ty, kteří provádějí P2P transakce.

Bot jménem Kevin byl vyvinut spolu s australskou finanční společností Suncorp a má poskytovat pojištění až do výše 100 dolarů per transakce proti podvodům na obchodních místech jako např. Craiglist nebo Gumtree.

Uživatelé, kteří se dohodnou na obchodu na jedné z takových stránek, přejdou na Kevinův web, kde verifikují detaily transakce a následně jim bot Kevin pošle unikátní link, který oni následně nasdílí se svojí protistranou.

Kevin poté zkontroluje „reputaci protistran“. Pokud tato kontrola dopadne pozitivně, vytvoří v blockchainu transakci, kterou zaznamená, že se strany na obchodu dohodly.

Juan Cartagena, CEO Traity, říká, že založil společnost poté, co byl podvedený, když prostřednictvím Gumtree kupoval svůj laptop. Zatímco podniky typu AirBnB nebo Uber pojištění zahrnují, mnoho jiných stránek jej nemá.

Podle něj nemusí 100 dolarů znít jako dost peněz, ale ve skutečnosti to pokryje většinu online transakcí. Navíc celá věc není jen o pojištění, ale také prevenci. Lidé, kteří nakupují a prodávají prostřednictvím Kevina, si budují svoji dobrou pověst a podvodníci se jim zkrátka budou chtít vyhnout.

Zdroj: Finextra.com

Další doporučené články

Listopad 2022 na FinTechCowboys

Listopad 2022 na FinTechCowboys

Poslední týdny světem fintechu, přesněji řečeno světem blockchainu, stále rezonuje krach společnosti FTX, který postupně doléhá na další velké hráče...
30. 11. 2022 – Doba čtení: 3 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce