Reklama

Bot Kevin nabízí pojištění pro P2P transakce prostřednictvím technologie blockchain

21. 2. 2017 – | Doba čtení: < 1

Madridský startup Traity zabývající se online reputací vytvořil chatbota, který používá „otevřenou blockchainovou platformu“ k poskytování mikro pojištění pro ty, kteří provádějí P2P transakce.

Bot jménem Kevin byl vyvinut spolu s australskou finanční společností Suncorp a má poskytovat pojištění až do výše 100 dolarů per transakce proti podvodům na obchodních místech jako např. Craiglist nebo Gumtree.

Uživatelé, kteří se dohodnou na obchodu na jedné z takových stránek, přejdou na Kevinův web, kde verifikují detaily transakce a následně jim bot Kevin pošle unikátní link, který oni následně nasdílí se svojí protistranou.

Kevin poté zkontroluje „reputaci protistran“. Pokud tato kontrola dopadne pozitivně, vytvoří v blockchainu transakci, kterou zaznamená, že se strany na obchodu dohodly.

Juan Cartagena, CEO Traity, říká, že založil společnost poté, co byl podvedený, když prostřednictvím Gumtree kupoval svůj laptop. Zatímco podniky typu AirBnB nebo Uber pojištění zahrnují, mnoho jiných stránek jej nemá.

Podle něj nemusí 100 dolarů znít jako dost peněz, ale ve skutečnosti to pokryje většinu online transakcí. Navíc celá věc není jen o pojištění, ale také prevenci. Lidé, kteří nakupují a prodávají prostřednictvím Kevina, si budují svoji dobrou pověst a podvodníci se jim zkrátka budou chtít vyhnout.

Zdroj: Finextra.com

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min
Duben 2024 na FinTechCowboys

Duben 2024 na FinTechCowboys

Ať už jste v dubnu zažili nové tropické teplotní rekordy nebo vám naopak pomrzla zahrádka, ve fintechu se toho opět událo...
2. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min
N26 spustila sdílené účty v dalších zemích

N26 spustila sdílené účty v dalších zemích

Digitální banka N26 spustila na začátku dubna funkci Sdílených účtů na nových 21 trzích. Sdílené účty umožňují zákazníkům N26 spravovat...
30. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce