Reklama

Bunq chce získat aplikaci pro skupinové výdaje Tricount

16. 5. 2022 – | Doba čtení: < 1

tricount
Zdroj: Tricount

Bunq, evropská challenger banka se sídlem v Amsterdamu, oznámila, že plánuje získat Tricount, populární mobilní aplikaci pro správu skupinových výdajů. Bunq nezveřejnila podmínky transakce a čeká se už jen na to, až akvizici schválí regulační orgány.

Tricount je jednoduchý, ale efektivní způsob sledování a správy výdajů skupiny lidí. Pokud například cestujete s přáteli nebo žijete se spolubydlícími, aplikace belgického startupu vám umožní ve skupině sledovat výdaje jednotlivců, což se může hodit, když za věci pokaždé platí někdo jiný.

Aplikace Tricount funguje jednoduše. Každý ze skupiny do ní zadává své výdaje a aplikace sama spočítá, kdo komu kolik dluží, aby se výdaje vyrovnaly. Všichni členové skupiny vidí všechny transakce. U každého výdaje se dá doplnit, na co peníze byly a kdo je utratil. Vše je naprosto přehledné. Aplikace následně nejen spočítá, kdo komu kolik dluží, ale uživatel přes ni může dlužnou částku rovnou zaplatit. Vše se rovněž propíše do aplikace, takže to zase vidí všichni členové. Základem aplikace je tedy transparentnost.

Co Tricount ještě umí? Je přístupná jak z mobilu, tak z počítače. Nabízí notifikace, kdykoli někdo přidá nějakou částku či něco zaplatí. Částky můžou uživatelé zadávat v různých měnách, aplikace si je převede a spočítá i tak. V aplikaci je rovněž možné sdílet fotky či účtenky. Tricount také nabízí, aby byly výdaje rozděleny mezi členy různými způsoby – u každé skupiny se dá nastavit, jak velké procento plateb kdo zaplatí. Aplikace pracuje i offline. Výdaje skupiny je možné exportovat do PDF a následně i analyzovat. Aplikace tak pomáhá zjistit, za co který člen či skupina jako celek utrácí – jak velký podíl připadne například za nájem, jídlo apod. Jedná se tedy o užitečný nástroj při spolubydlení, společném cestování a při dalších případech.

Zdroj: fintechranking.com, tricount.com

Další doporučené články

Argentina zavedla povinnou registraci krypto firem

Argentina zavedla povinnou registraci krypto firem

Poslední krok Argentiny k prosazení registračních požadavků pro společnosti s kryptoměnami vyvolal diskuse v globální kryptoměnové komunitě. Iniciativa, kterou vedla Comisión Nacional de...
10. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Společnost Robinhood uvádí na trh kreditní kartu

Společnost Robinhood uvádí na trh kreditní kartu

Společnost Robinhood, která se specializuje na obchodování s akciemi, pokračuje v expanzi mimo svoji původní oblast a uvádí na trh kreditní kartu s řadou...
8. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Březen 2023 na FinTechCowboys

Březen 2023 na FinTechCowboys

Velikonoce skončily a místo drahých vajíček tu tentokrát máme drahý bitcoin. Také jste si nějaký koupili? A do vlastní peněženky, nebo vám...
3. 4. 2024 – Doba čtení: 3 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce