Reklama

Bunq chce získat aplikaci pro skupinové výdaje Tricount

16. 5. 2022 – | Doba čtení: < 1

tricount
Zdroj: Tricount

Bunq, evropská challenger banka se sídlem v Amsterdamu, oznámila, že plánuje získat Tricount, populární mobilní aplikaci pro správu skupinových výdajů. Bunq nezveřejnila podmínky transakce a čeká se už jen na to, až akvizici schválí regulační orgány.

Tricount je jednoduchý, ale efektivní způsob sledování a správy výdajů skupiny lidí. Pokud například cestujete s přáteli nebo žijete se spolubydlícími, aplikace belgického startupu vám umožní ve skupině sledovat výdaje jednotlivců, což se může hodit, když za věci pokaždé platí někdo jiný.

Aplikace Tricount funguje jednoduše. Každý ze skupiny do ní zadává své výdaje a aplikace sama spočítá, kdo komu kolik dluží, aby se výdaje vyrovnaly. Všichni členové skupiny vidí všechny transakce. U každého výdaje se dá doplnit, na co peníze byly a kdo je utratil. Vše je naprosto přehledné. Aplikace následně nejen spočítá, kdo komu kolik dluží, ale uživatel přes ni může dlužnou částku rovnou zaplatit. Vše se rovněž propíše do aplikace, takže to zase vidí všichni členové. Základem aplikace je tedy transparentnost.

Co Tricount ještě umí? Je přístupná jak z mobilu, tak z počítače. Nabízí notifikace, kdykoli někdo přidá nějakou částku či něco zaplatí. Částky můžou uživatelé zadávat v různých měnách, aplikace si je převede a spočítá i tak. V aplikaci je rovněž možné sdílet fotky či účtenky. Tricount také nabízí, aby byly výdaje rozděleny mezi členy různými způsoby – u každé skupiny se dá nastavit, jak velké procento plateb kdo zaplatí. Aplikace pracuje i offline. Výdaje skupiny je možné exportovat do PDF a následně i analyzovat. Aplikace tak pomáhá zjistit, za co který člen či skupina jako celek utrácí – jak velký podíl připadne například za nájem, jídlo apod. Jedná se tedy o užitečný nástroj při spolubydlení, společném cestování a při dalších případech.

Zdroj: fintechranking.com, tricount.com

Další doporučené články

Množství ransomware útoků neustále roste

Množství ransomware útoků neustále roste

Americké ministerstvo financí uvedlo, že finanční instituce loni utratily téměř 1,2 miliardy dolarů za platby související s ransomwarem, přičemž šlo nejčastěji...
18. 11. 2022 – Doba čtení: < 1 min
Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Zdá se, že krypto karty se dostávají do centra pozornosti. Binance s Mastercard nedávno v Argentině uvedly kryptoměnovou platební kartu, která umožňuje...
9. 11. 2022 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce