Reklama

CaixaBank vydává Braillovu kartu pro zrakově postižené

10. 6. 2022 – | Doba čtení: < 1

Zdroj: pixabay

Mysleli jste si, že fyzické platební karty jsou minulostí a už se na nich nedá nic vylepšit? Tak to jste na omylu. CaixaBank uvedla na trh kartu Visa s integrovaným kódem pro čtení a psaní Braillova písma pro zrakově postižené zákazníky.

Nový typ bude zpočátku aplikován na kartu CaixaBank „MyCard“ Visa a brzy bude k dispozici pro všechny typy karet, které banka vydává: pro kreditní, debetní a předplacené.

K dispozici bude balíček dvou karet pro použití napříč všemi kanály. Jednou z nich je obvyklý formát karty s bezkontaktní platbou pro použití v kamenných obchodech a bankomatech. Hlavní rozdíl oproti ostatním kartám Visa spočívá v tom, že identifikační číslo (PAN) je v Braillově písmu. Karty také používají zářezy, které zákazníkům pomáhají správně je umístit do POS terminálů a bankomatů.

V tomto standardním formátu není možné použít Braillovo písmo k označení data vypršení platnosti ani CVV, takže budou mít zákazníci druhou kartu obsahující všechny identifikační údaje potřebné k online nákupům v Braillově písmu.

Uvedení karty na trh začne zkušební verzí pro vybrané zákazníky v madridském regionu. Po dokončení této první fáze bude karta vydána všem, kteří o ni požádají prostřednictvím obchodní sítě banky během třetího čtvrtletí roku 2022.

CaixaBank rovněž provozuje bankomaty pro zrakově postižené s nabídkou navrženou tak, aby usnadnila používání Braillovy klávesnice a hlasové navigace.

Zdroj: finextra.com

Další doporučené články

Množství ransomware útoků neustále roste

Množství ransomware útoků neustále roste

Americké ministerstvo financí uvedlo, že finanční instituce loni utratily téměř 1,2 miliardy dolarů za platby související s ransomwarem, přičemž šlo nejčastěji...
18. 11. 2022 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce