Reklama

CaixaBank vydává Braillovu kartu pro zrakově postižené

10. 6. 2022 – | Doba čtení: < 1

Zdroj: pixabay

Mysleli jste si, že fyzické platební karty jsou minulostí a už se na nich nedá nic vylepšit? Tak to jste na omylu. CaixaBank uvedla na trh kartu Visa s integrovaným kódem pro čtení a psaní Braillova písma pro zrakově postižené zákazníky.

Nový typ bude zpočátku aplikován na kartu CaixaBank „MyCard“ Visa a brzy bude k dispozici pro všechny typy karet, které banka vydává: pro kreditní, debetní a předplacené.

K dispozici bude balíček dvou karet pro použití napříč všemi kanály. Jednou z nich je obvyklý formát karty s bezkontaktní platbou pro použití v kamenných obchodech a bankomatech. Hlavní rozdíl oproti ostatním kartám Visa spočívá v tom, že identifikační číslo (PAN) je v Braillově písmu. Karty také používají zářezy, které zákazníkům pomáhají správně je umístit do POS terminálů a bankomatů.

V tomto standardním formátu není možné použít Braillovo písmo k označení data vypršení platnosti ani CVV, takže budou mít zákazníci druhou kartu obsahující všechny identifikační údaje potřebné k online nákupům v Braillově písmu.

Uvedení karty na trh začne zkušební verzí pro vybrané zákazníky v madridském regionu. Po dokončení této první fáze bude karta vydána všem, kteří o ni požádají prostřednictvím obchodní sítě banky během třetího čtvrtletí roku 2022.

CaixaBank rovněž provozuje bankomaty pro zrakově postižené s nabídkou navrženou tak, aby usnadnila používání Braillovy klávesnice a hlasové navigace.

Zdroj: finextra.com

Další doporučené články

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Greenwashing čili zveličování, nebo dokonce vytváření falešných ekologicky šetrných aktivit ve společnostech se nevyhýbá ani fintechu. Přestože se o greenwashingu už...
1. 12. 2023 – Doba čtení: 2 min
Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce