Reklama

Co všechno je nového u Revolutu?

14. 10. 2021 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: Đức Trịnh na unsplash

Revolut je známý množstvím inovací, které chrlí obrovským tempem a tak jsme si zvykli, že alespoň jednou měsíčně se spustí nějaká nová epochální funkcionalita nebo minimálně oznámí, že se nějaká novinka chystá. Nicméně občas se zapomíná, že velký dojem na uživatele dělají detaily a v dnešním krátkém přehledu vám připomeneme některé z nich. Možná to nebude žádná velká „Revoluce“, ale na druhou stranu tam jsou i témata, které hýbou světem.

Levandulová metalická karta

Přestože celosvětově roste používání mobilu jako platebního prostředku, fyzické platební karty jsou stále pro řadu uživatelů preferované. Klienti, kteří si zřídí nebo budou vyměňovat platební kartu, mají už dva měsíce možnost vybrat si z předdefinovaných barev také metalickou levandulovou barvu. Ti z vás, kteří mají s barvami potíže, tak pro zjednodušení tomu můžou říkat fialová. A jak je vidno třeba z našich barev na fintechcowboys, tak fialová frčí 🙂

Duhová karta

Další design, který je k dispozici pro platební kartu (tentokrát klasickou plastovou) je LGBTQ+ karta. Tady ovšem Revolut používá na uživatele takový gamifikační trik. Aby se karta zobrazila v nabídce, musí uživatel nejprve v sekci „Darů“ udělat příspěvek na LGBT… komunitu a teprve potom se karta zpřístupní v nabídce karetních designů. Tak je otázka, jestli by to nešlo udělat jednodušeji.

(Pokud někdo z Vás tuto kartu má, tak může argumentovat, že to není úplně novinka, tato karta už šla objednat i loni. Ano máte pravdu, ale je to téma, které Revolut znovu oprášil a začal víc komunikovat.)

Nová nabídka, kam přispět

Revolut věnuje poměrně dost energie propagaci charitativních příspěvků a velmi jednoduše můžete v mobilním bankovnictví zaslat peníze na nějaký dobročinný projekt. Vzhledem k tomu, jak se české banky začínají tvářit udržitelně, je nepochopitelné, že takovou funkcionalitu ještě všechny nemají. Revolut rozšířil spolupráci s WWF (World Wide Fund for Nature) a příspěvek tak může být zaslán nejenom na projekty podporující na hony vzdálené deštné pralesy, ale třeba i na obnovu přírody na evropském kontinentu. A jak říká přímo jeden ze sloganů challenger banky „Každý příspěvek dělá rozdíl“.

Revolut.me

Ne všichni lidé mají účet u Revolutu a tak vznikla služba revolut.me, což je snadné posílání peněz pomocí odkazu. Jedná se o alternativu funkcionality, které se u nás říká „zaplať mi“ nebo „žádost o platbu“. V případě Revolutu se vygeneruje odkaz, který má v sobě skrytý unikátní identifikátor, který ví, že peníze půjdou na váš účet. Tento odkaz můžete poslat komukoliv a on pak na webové stránce provede platbu kartou. Dá se očekávat, že služba podléhá standardním poplatkům za karetní převod, takže pro žádost o platbu v korunách ji asi nevyužijete, ale pro převod v jiné měně už to nemusí být špatný nápad.

Zdroj: tiskové zprávy a blog banky

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce