Reklama

Coinmate nově nabízí pravidelný a automatický nákup kryptoměn

19. 6. 2023 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: coinmate

Coinmate, nejstarší kryptoměnová burza v Česku, spouští nástroj pro pravidelné investování, který se řídí tzv. investiční strategií DCA (z anglického Dollar-Cost Averaging) a umožní automaticky a pravidelně nakupovat bitcoin a ethereum.

Coinmate chce pomoci svým uživatelům, potenciálním zájemcům, ale třeba i prvoinvestorům překonat rizika spojená s investicemi do kryptoměn. Mezi ně se řadí například výkyvy cen nebo impulzivní nákupy ovlivněné emocemi. Strategie DCA totiž znamená, že investor posílá pravidelně jakoukoli částku, za niž burza kryptoměny nakoupí bez ohledu na cenu. Samotné nastavení funkce je intuitivní a zabere pouze několik minut. Zvládne ho i člověk, který s investicemi nemá žádné zkušenosti, navíc si lze libovolně nastavit interval investování a částku, jež může činit i několik stokorun měsíčně.

„Někteří investoři do kryptoměn mají tendence podléhat emocím nebo dát na radu influencerů a provést nevýhodný nákup. Díky pravidelnému investování skrz DCA strategii se tato liknavost vytrácí – uživatelé si pouze nastaví frekvenci a částku, za kterou kryptoměny nakoupí. Navíc tato služba umožňuje obchodovat pouze s bitcoinem a ethereem. To vylučuje nákup neprověřených aktiv, a dále tak snižuje potenciální rizika,“ říká Roman Valihrach, CEO Coinmate.

Kryptospoření na pár kliknutí

Celý proces nastavení pravidelných plateb spočívá v pouhých třech krocích. Jediné, co nastavení DCA investování předchází, je založení účtu Coinmate. Pak už stačí jen vybrat kryptoměnu, tedy bitcoin nebo ethereum, dle pokynů nastavit pravidelnou platbu u své banky a následně počkat, až Coinmate kryptoměny připíše na účet. Pokud by chtěl uživatel využít možnost nákupu obou měn, zmíněné tři kroky stačí zopakovat. Minimální částka pro nákup je přitom jen deset korun. Začít se tedy dá opravdu prakticky od nuly a frekvenci si lze nastavit libovolně dle uvážení. Služba je dostupná v českých korunách, a není tak třeba složitě převádět měny.

„Již od založení Coinmate je naším hlavním cílem zpřístupnit kryptoměny co největšímu počtu lidí. Každou novinku se tak snažíme dělat maximálně jednoduchou, aby i pro úplné nováčky nebylo složité s nákupem začít. Proto je naše funkce pravidelného nakupování maximálně uživatelsky přívětivá. Chtěli jsme, aby bylo možné začít spořit v kryptoměnách za pouhých několik minut,“ dodává Valihrach.

Výhodou je, že uživatel po nastavení služby nemusí dál myslet na to, kdy je nejlepší doba provést nákup, a nepodlehne ani pocitu, že o něco přišel, když se na trhu něco děje. Rozloží nákupy bez ohledu na aktuální cenu. Tím snižuje dopad výkyvů na trhu a získává větší stabilitu při budování portfolia. Při cenových propadech tedy dochází k levnějšímu nákupu, čímž se snižuje průměrná nákupní cena.

„Pasivně spravované investice do kryptoměn jsou podle dostupných dat z dlouhodobého hlediska daleko výhodnější než ty, které si uživatelé spravují aktivně. Nedostatečné vzdělání v tomto segmentu může totiž způsobit nelogické investiční rozhodnutí, právě to pravidelný nákup eliminuje,“ uzavírá Valihrach.

Zdroj: tisková zpráva

Další doporučené články

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce