Reklama

Coinwage přináší firmám unikátní benefit: část mzdy v bitcoinu

17. 3. 2023 – | Doba čtení: < 1

Zdroj: midjourney

Coinwage vznikl koncem roku 2021 jako interní projekt na vyplácení části mzdy zaměstnancům v bitcoinech. Brzy se díky své jednoduchosti a intuitivnosti rozrostl na možnost snadného spoření do bitcoinu pro každého. Cílem tohoto projektu je, aby si každý člověk, ať už je technický, nebo netechnický typ, mohl nastavit spoření do bitcoinu jednoduše a za pár minut.

Aktuálně již Coinwage nemusí sloužit jen pro konverzi mzdy do bitcoinu, ale umožňuje i jednorázové či pravidelné spoření do bitcoinu. Snadnou registraci umožňuje využití bankovní identity a spoření je možné od 100 Kč.

Společnost nabízí ještě jednu poměrně unikátní službu nazvanou Coinback. Registrovaní uživatelé mohou v rámci nákupu zboží na vybraných e-shopech získat část svého nákupu nazpátek. Zaplatí za nákup v korunách a Coinwage jim na jejich účet připíše nějakou částku v bitcoinu. Podle toho, o jaký e-shop jde, se vrácená částka pohybuje od dvou procent, ale u konkrétních obchodníků to může být i přes deset.

Mezi klienty a zároveň partnery Coinwage se letos zařadil i Fintree, který umožní svým pracovníkům získávat část mzdy právě v bitcoinu. Jinými slovy se na Coinwage můžou obrátit právě i firmy a získat pro své zaměstnance unikátní benefit.

Zdroj: Coinwage

Další doporučené články

Barbora Vrátilová

Další články autora