Reklama

Colu spouští v Londýně místní digitální měnu

21. 6. 2017 – | Doba čtení: 2 min

Colu, poskytovatel platformy založené na blockchainu, odhalil ve Velké Británii v pořadí už svoji druhou měnu – „Místní libru, východní Londýn“. Záměrem společnosti je dát lidem ve východním Londýně k dispozici digitální, lokalizovanou měnu, a tak vytvořit „ekonomiku uzavřeného kruhu“.

Domovská stránka projektu Colu.com

Colu používá svou aplikaci digitální peněženky, pomocí které mohou lidé svoje platby realizovat prostřednictvím chytrého telefonu. Nová měna je založena na blockchainové infrastruktuře s otevřeným zdrojovým kódem a Colu říká, že vytváří digitální ekvivalent hotovosti s flexibilitou provádění transakcí v reálném čase.

Amos Meiri, generální ředitel a spoluzakladatel Colu, řekl, že „malé společnosti jsou páteří ekonomiky Velké Británie a že investice do místního podniku je ve skutečnosti investicí do obyvatel východního Londýna“.

Colu tvrdí, že pokud jsou v místních podnicích utráceny jeho digitální libry, v sousedství se tak udrží mnohem více peněz, než když lidé utrácí v řetězcích, které vyvádí velkou část profitu ven z města. V našem pohodlném a roztomilém fintech světě zkrátka nestačí jednoduše spustit produkt nebo službu – musíte navíc zaútočit na velké hráče.

Zavedení digitální libry ve východním Londýně následuje po uvedení Místní libry v Liverpoolu na konci roku 2016. Podle informací Colu už na 16 tisíc obyvatel a firem začalo na denním pořádku využívat aplikaci a platit jejím prostřednictvím v podnicích, jako jsou bary, restaurace, fitness kluby a salony krásy.

Start-up už v minulosti vytvořil několik digitálních místních měn, a to mimo Velkou Británii na místech, jako je například Izrael. Barbadosu poskytl technologii, která mu umožňuje vytvořit si svoji vlastní digitální měnu. Společnost říká, že prostřednictvím aplikace už na 50 tisíc uživatelů v rámci celého světa utratilo téměř jednu miliardu dolarů v malých podnicích.

Start-up Colu byl založen v roce 2014 a financování získal od společností, jako jsou Aleph a Spark Capital. Kanceláře má v Tel Avivu a v Londýně.

Zdroj: BankingTech

Další doporučené články

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Letní prázdniny se nám přehouply do druhé poloviny, ale ve fintechu nic jako prázdniny neexistuje, proto vám i tentokrát shrneme nejzajímavější...
3. 8. 2022 – Doba čtení: 2 min
Společnost Barclays bude hostit CBDC hackathon

Společnost Barclays bude hostit CBDC hackathon

Společnost Barclays oznámila, že v září uspořádá „Barclays CBDC Hackathon 2022“, aby podpořila vznik nových technologií ve velkých bankách. Cílem akce...
27. 7. 2022 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce