Reklama

Crypto.com nová fintech kryptobanka

22. 12. 2020 – | Doba čtení: 3 min

Crypto.com zavedlo mezi podporované měny pro nákup i českou korunu. Tím se stala jednou z mála služeb, kde se dá koupit bitcoin pomocí kreditní karty za koruny. Proto jsem rozhodl sepsat recenzi. Zde jsou jednotlivé body, v nichž popisuji, jaké služby je možné využít.

Nakupovat bitcoin s kreditkou

U crypto.com lze nakupovat kryptoměny pomocí kreditní karty přímo za koruny. To je výhodné, protože se tím vyhnete poplatku při konverzi z koruny na euro. Také je výhodné, že nákup proběhne okamžitě, takže nemusíte čekat, až se předvedou prostředky pomocí příkazu. Za nákup si účtují standardní poplatek 3,5 %.

Směňovat

Na crypto.com směnárně kryptoměn najdete základní kryptoměny a jejich kurzy vůči bitcoinu. Při splnění podmínek můžete místo placení poplatků při konverzi naopak dostávat zaplaceno až 0,1 %. U nejslavnější konkurence Binance je například poplatek 0,075%. Tedy všem obchodníkům s altcoiny bych doporučil, se na tuto službu alespoň podívat.

Spořit

Další ze služeb, které přináší, je možnost spořit v mnoha kryptoměnách. Je zde možnost spořit bitcoin až v 6,5 %, při tříměsíční výpovědní lhůtě. Další podmínkou pro tak vysoký úrok je tzv. stake, jedná se o nákup 10 000 jimi vydávaných tokenů CRO. Bohužel v porovnání s konkurencí, podmínky trochu zaostávají. Ve službě BlockFi můžete spořit bez podmínek také 6 % v bitcoinu, což je o půl procenta míň, ale protože není potřeba žádný “stake” tokenů ve výsledku to vyjde lépe.

Nakupovat s debetní kartou až s 8% odměnou

Jedna z nejzajímavějších služeb je debetní karta. Mají 5 možností podle počtu tokenů, které jste ochotni zamknout. Zdarma bez podmínek můžete dostat kartu s 1% cash-back. Pokud zamknete 2500 CRO tokenů (přibližně 3600 Kč), dostanete červenou kartu s 2% cash-back. A jako bonus Spotify měsíční členství zdarma.

Půjčky

Pokud máte třeba nějaký bitcoin, který nechcete prodat, ale potřebujete peníze, můžete si u crypto.com půjčit. Dostanete vždy půjčku do výše poloviny vkladu. To je velice výhodné, také z daňových důvodů. Protože pokud byste prodali bitcoiny, museli byste platit daň. Jakmile půjčku splatíte, své bitcoiny, které jste vložili jako zástavu, dostanete zpět.

Hodnocení Crypto.com

Crypto.com zavedením české měny vstupuje i na náš trh. V porovnání s konkrečními službami je crypto.com většinou lepší. Já osobně jsem již vyzkoušel nákup bitcoinu pomocí karty a nebyl s tím žádný problém. Také jsem si objednal jednu z jejich karet, jedná se o standardní visa kartu s kterou lze platit kdekoliv. Pokud byste chtěli crypto.com vyzkoušet, zaregistrujte se pomocí uvedeného odkazu. Pokud tak učiníte, dostanete jako bonus do začátku $25.

Další doporučené články

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Greenwashing čili zveličování, nebo dokonce vytváření falešných ekologicky šetrných aktivit ve společnostech se nevyhýbá ani fintechu. Přestože se o greenwashingu už...
1. 12. 2023 – Doba čtení: 2 min
Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

Roman Mikulenčák

Softwarový inženýr, investor do disruptivních inovací, Bitcoinový nadšenec. Píše pro fintechcowboys a témata, která se do fintechu nevejdou najdete ještě na jeho blogu roman2.substack.com.

Další články autora