Reklama

Crypto.com nová fintech kryptobanka

22. 12. 2020 – | Doba čtení: 3 min

Crypto.com zavedlo mezi podporované měny pro nákup i českou korunu. Tím se stala jednou z mála služeb, kde se dá koupit bitcoin pomocí kreditní karty za koruny. Proto jsem rozhodl sepsat recenzi. Zde jsou jednotlivé body, v nichž popisuji, jaké služby je možné využít.

Nakupovat bitcoin s kreditkou

U crypto.com lze nakupovat kryptoměny pomocí kreditní karty přímo za koruny. To je výhodné, protože se tím vyhnete poplatku při konverzi z koruny na euro. Také je výhodné, že nákup proběhne okamžitě, takže nemusíte čekat, až se předvedou prostředky pomocí příkazu. Za nákup si účtují standardní poplatek 3,5 %.

Směňovat

Na crypto.com směnárně kryptoměn najdete základní kryptoměny a jejich kurzy vůči bitcoinu. Při splnění podmínek můžete místo placení poplatků při konverzi naopak dostávat zaplaceno až 0,1 %. U nejslavnější konkurence Binance je například poplatek 0,075%. Tedy všem obchodníkům s altcoiny bych doporučil, se na tuto službu alespoň podívat.

Spořit

Další ze služeb, které přináší, je možnost spořit v mnoha kryptoměnách. Je zde možnost spořit bitcoin až v 6,5 %, při tříměsíční výpovědní lhůtě. Další podmínkou pro tak vysoký úrok je tzv. stake, jedná se o nákup 10 000 jimi vydávaných tokenů CRO. Bohužel v porovnání s konkurencí, podmínky trochu zaostávají. Ve službě BlockFi můžete spořit bez podmínek také 6 % v bitcoinu, což je o půl procenta míň, ale protože není potřeba žádný “stake” tokenů ve výsledku to vyjde lépe.

Nakupovat s debetní kartou až s 8% odměnou

Jedna z nejzajímavějších služeb je debetní karta. Mají 5 možností podle počtu tokenů, které jste ochotni zamknout. Zdarma bez podmínek můžete dostat kartu s 1% cash-back. Pokud zamknete 2500 CRO tokenů (přibližně 3600 Kč), dostanete červenou kartu s 2% cash-back. A jako bonus Spotify měsíční členství zdarma.

Půjčky

Pokud máte třeba nějaký bitcoin, který nechcete prodat, ale potřebujete peníze, můžete si u crypto.com půjčit. Dostanete vždy půjčku do výše poloviny vkladu. To je velice výhodné, také z daňových důvodů. Protože pokud byste prodali bitcoiny, museli byste platit daň. Jakmile půjčku splatíte, své bitcoiny, které jste vložili jako zástavu, dostanete zpět.

Hodnocení Crypto.com

Crypto.com zavedením české měny vstupuje i na náš trh. V porovnání s konkrečními službami je crypto.com většinou lepší. Já osobně jsem již vyzkoušel nákup bitcoinu pomocí karty a nebyl s tím žádný problém. Také jsem si objednal jednu z jejich karet, jedná se o standardní visa kartu s kterou lze platit kdekoliv. Pokud byste chtěli crypto.com vyzkoušet, zaregistrujte se pomocí uvedeného odkazu. Pokud tak učiníte, dostanete jako bonus do začátku $25.

Další doporučené články

Argentina zavedla povinnou registraci krypto firem

Argentina zavedla povinnou registraci krypto firem

Poslední krok Argentiny k prosazení registračních požadavků pro společnosti s kryptoměnami vyvolal diskuse v globální kryptoměnové komunitě. Iniciativa, kterou vedla Comisión Nacional de...
10. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Společnost Robinhood uvádí na trh kreditní kartu

Společnost Robinhood uvádí na trh kreditní kartu

Společnost Robinhood, která se specializuje na obchodování s akciemi, pokračuje v expanzi mimo svoji původní oblast a uvádí na trh kreditní kartu s řadou...
8. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Březen 2023 na FinTechCowboys

Březen 2023 na FinTechCowboys

Velikonoce skončily a místo drahých vajíček tu tentokrát máme drahý bitcoin. Také jste si nějaký koupili? A do vlastní peněženky, nebo vám...
3. 4. 2024 – Doba čtení: 3 min

Roman Mikulenčák

Softwarový inženýr, investor do disruptivních inovací, Bitcoinový nadšenec. Píše pro fintechcowboys a témata, která se do fintechu nevejdou najdete ještě na jeho blogu roman2.substack.com.

Další články autora