Reklama

Cyph MD zavádí Blockchain do zdravotnictví

10. 8. 2016 – | Doba čtení: < 1

Technologie Blockchain je ve světě finančních inovací hodně skloňovaným pojmem. Využítí však najde i v další oblastech. Australský start-up Brontech použil tuto technologii k vytvoření důvěryhodného a bezpečného informačního systému pro zdravotnictví nazvaného Cyph MD.

Právě pro tento sektor je naprosto zásadní mít k dispozici přesná, spolehlivá a soukromí zachovávající data o pacientech. Přesto jsou ve většině zemí zdravotní záznamy jednoho pacienta roztříštěny do mnoha izolovaných databází. Různé části anamnézy se tak nacházejí u praktického lékaře, jiné u specialisty, lékárníka nebo nemocnice. Cyph MD se snaží o zboření bariér v komunikaci nejen mezi těmito subjekty, ale také chce umožnit neomezenou dostupnost dat po celém světě. Přestěhuje li se někdo z Anglie do Austrálie, jeho kompletní zdravotní dokumentace bude dostupná pro jeho nového ošetřujícího lékaře.

Brontech nadále roste velmi rychle a hledá další odborníky do týmu. Neláká vás  Austrálie?

Zdroj: Blockchain news

Další doporučené články

Množství ransomware útoků neustále roste

Množství ransomware útoků neustále roste

Americké ministerstvo financí uvedlo, že finanční instituce loni utratily téměř 1,2 miliardy dolarů za platby související s ransomwarem, přičemž šlo nejčastěji...
18. 11. 2022 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce