Reklama

Cyph MD zavádí Blockchain do zdravotnictví

10. 8. 2016 – | Doba čtení: < 1

Technologie Blockchain je ve světě finančních inovací hodně skloňovaným pojmem. Využítí však najde i v další oblastech. Australský start-up Brontech použil tuto technologii k vytvoření důvěryhodného a bezpečného informačního systému pro zdravotnictví nazvaného Cyph MD.

Právě pro tento sektor je naprosto zásadní mít k dispozici přesná, spolehlivá a soukromí zachovávající data o pacientech. Přesto jsou ve většině zemí zdravotní záznamy jednoho pacienta roztříštěny do mnoha izolovaných databází. Různé části anamnézy se tak nacházejí u praktického lékaře, jiné u specialisty, lékárníka nebo nemocnice. Cyph MD se snaží o zboření bariér v komunikaci nejen mezi těmito subjekty, ale také chce umožnit neomezenou dostupnost dat po celém světě. Přestěhuje li se někdo z Anglie do Austrálie, jeho kompletní zdravotní dokumentace bude dostupná pro jeho nového ošetřujícího lékaře.

Brontech nadále roste velmi rychle a hledá další odborníky do týmu. Neláká vás  Austrálie?

Zdroj: Blockchain news

Další doporučené články

Červen 2022 na FinTechCowboys

Červen 2022 na FinTechCowboys

Mohlo by se zdát, že v červnu se toho ve světě fintechu moc nedělo, ale opak je pravdou. Objevily se zajímavé...
3. 7. 2022 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce