Reklama

Deutsche Bank řeší koncept Zeleného bankovnictví

25. 8. 2020 – | Doba čtení: < 1

eko

Koronavirus v řadě odvětví trochu pozastavil eko aktivity, nicméně nic netrvá věčně a tak se k nim jejich autoři postupně vrací. V Deutsche Bank se pokusili navrhnout prototyp bankovnictví nebo spíše bankovních funkcionalit, které na základě znalostí klienta sledují uhlíkovou stopu uživatelů.

Ve své podstatě je to poměrně jednoduchá myšlenka, která je založená na tom, že každá transakce uživatele představuje informaci o uhlíkové stopě. A tato informace, kterou běžně banky spíš využívají pro své benefitní a věrnostní programy tentokrát bude využita v podobě nějaké eko-akce.

Banka může pomocí půlroční transakční historie dávat klientům rady ve formě ekologičtějšího pohybování (nakupujte na jednom místě, jezděte víc na kole), ekologicky přívětivější spotřebě (nakupujte méně masa) a nebo ekologičtějšího cestování (méně létejte letadlem, místo auta použijte vlak apod.).

Vedle těchto převážně pasivních rad by banka mohla klientům dále nabízet investiční a případně donátorské projekty a akce, které mohou trochu jejich uhlíkovou stopu vykompenzovat. Klienti by mohli investovat do zalesňování, revitalizace, do moderních šetrnějších technologií nebo třeba do projektů, které mají za cíl snížit spotřebu energie.

Ve FinTechCowboys předpokládáme, že podobné aktivity začne řešit stále více finančních institucí, protože lidé se o eko aktivity budou zajímat stále více. Zejména mladá generace si nevystačí s pouhým kupováním sazenic stromů, ale bude chtít svůj život stále více řešit šetrněji k životnímu prostředí. Na druhou stranu celý koncept Deutsche Bank je teprve prototyp a k jeho realizaci asi povede ještě dlouhá cesta.

Zdroj: finextra.com

Foto: od ejaugsburg z Pixabay 

Další doporučené články

Pozor, podvodů s umělou inteligencí přibývá

Pozor, podvodů s umělou inteligencí přibývá

V nedávné zprávě společnost Elliptic uvedla pět způsobů, jak se umělá inteligence používá k podvodům v oblasti kryptoměn. Přestože je tu umělá...
17. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min
Inbank rozšiřuje na českém trhu své služby

Inbank rozšiřuje na českém trhu své služby

Estonská digitální banka Inbank rozšiřuje své portfolio a představuje nové možnosti vkladových účtů a osobních půjček. Tyto služby jsou dalším krokem v úsilí...
13. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce