Reklama

Digitální banka Revolut a proptechový startup Trussle spojují síly: nabídnou hypotéky

21. 4. 2017 – | Doba čtení: 2 min

Dva rozvíjející se fintechové startupy se spojují, aby nabídly hypotéky prostřednictvím mobilní bankovní aplikace. Revolut, jedna z nedávno vzniklých tzv. challenger (neboli digitálních) bank, nabídne hypoteční služby prostřednictvím proptechového (známého také jako realitní tech nebo REtech) startupu Trussle podporovaného Zooplou, která používá umělou inteligenci k doporučení správné hypotéky.

Startup pro převody peněz proměněný v digitální banku nabídne svým uživatelům přístup k online hypotečním makléřům, a to včetně následného monitoringu. Ten dokáže upozornit vlastníky domů na to, že právě nastala vhodná doba, aby přepnuli na novou nabídku.

„Toto partnerství je dalším příkladem toho, že Revolut je opravdovou alternativou k tradičním bankám, a nás těší, že se můžeme spojit s Trussle a nabídnout našim uživatelům napříč Velkou Británií bezbolestnou cestu, jak najít, obstarat a spravovat svoji hypotéku,“ řekl Nikolay Storonsky, generální ředitel a zakladatel 18 měsíců starého Revolutu.

Pro startup je to po partnerství s Lending Works, peer-to-peer firmou nabízející půjčky, zatím poslední spojení. V budoucnu plánuje více aktivit v oblastech, jako jsou spořicí účty nebo cestovní pojištění. Startup také odhalil svoje plány ohledně vydělávání peněz za pomoci služby předplatného Amazon Prime-style. To vše v okamžiku, kdy se pouští do nového financování, které má jeho „agresivní“ růstové plány umožnit.

Spojení fintechových startupů je jednou z cest, jak mohou konkurovat velkým bankám: zákazníkům jsou schopné nabídnout celou škálu služeb, jako jsou půjčky a převody peněz, a nemusí přitom přespříliš expandovat a roztahovat se do takové míry, kdy by přestaly být pružnými startupy.

Starling, další z challenger bank, se minulý měsíc spojil s fitechovou společností Transferwise, aby nabídl svým uživatelům služby spojené s peněžními převody.

Trussle je jeden z několika nových startupů, které mají usnadnit honbu za hypotékami a žádosti o ně. V únoru získal 4,5 milionu dolarů nových investic od společnosti Orange Growth Capital a stávajících investorů LocalGlobe, Seedcamp a Zoopla, která také nabízí jeho služby na svých webových stránkách. Trussle prozradil i to, že od svého spuštění v roce 2015 do současnosti už mu rukama prošly hypotéky v celkové hodnotě 1 miliardy dolarů.

Zdroj: Cityam

Další doporučené články

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Greenwashing čili zveličování, nebo dokonce vytváření falešných ekologicky šetrných aktivit ve společnostech se nevyhýbá ani fintechu. Přestože se o greenwashingu už...
1. 12. 2023 – Doba čtení: 2 min
Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce