Reklama

Dostupný advokát aneb Jak na právní služby v době digitální

6. 12. 2019 – | Doba čtení: 3 min

V živote každého z nás nastane chvíle, kdy potřebujeme využít služeb právníků nebo advokátů. Pro všechny, kteří hledají právní radu (je jedno, jestli kupují nemovitost, soudí se se zaměstnavatelem anebo potřebují jakoukoli jinou pomoc od profesionála na legislativu) a zároveň chtějí řešit věci digitálně, vzdáleně, bez nutnosti osobních návštěv, je Dostupný advokát jednoznačně zajímavou alternativou. 

Pokud na web Dostupného advokáta dorazíte, ve většině případů už máte jasnou představu, co chcete nebo potřebujete řešit. Nicméně na stránkách jsou přehledně rozepsané scénáře a životní situace, se kterými vám Dostupný advokát pomůže. 

Stačí si tedy vybrat službu (anebo balíček). Například v případě nákupu či prodeje nemovitosti se nabízejí tři úrovně konzultací od té základní až po prémiovou, kde se v rámci nabízeného balíčku postarají i o úschovu peněz. My jsme si otestovali právě tuto možnost. 

Na začátku se, jako všude jinde, musíte zaregistrovat. Registrace není nic nestandardního. Zadáte svoje jméno, příjmení, telefon a e-mailovou adresu. Protože jsme si před samotnou registrací vybrali už i typ služby, byli jsem ihned přesměrováni na automatický dotazník.

Dotazník obsahuje sadu otázek, vztahujících se k předmětné nemovitosti, která byla v našem případě součástí obchodu. Dotazy jsou obecného charakteru a slouží k bližší identifikaci obchodu. Tato automatizace se nám líbíla, protože – řekněme si to na rovinu – vždy je potřeba na začátku zjistit stejné věci, a pak už jen řešit rozdíly a odchylky od standardu, pokud tedy nějaké jsou. Vyplnění dotazníku jako takového je jednoduché a otázky jsou pochopitelné a přímočařé (autoři nepoužívají odbornou právnickou hantýrku, ale jazyk prostéh lidu).

Posledním krokem před finálním odesláním je zaplacení objednávky. Celý proces nám nápadně připomínal nákup v e-shopu, a to je jen a jen dobře. Zaplatit můžete buď online metodou (karta, platební tlačítka), nebo offline (platba z účtu…. i když: tuto naši interní kategorizaci budeme muset brzy změnit, když už se teď běžně používají okamžité platby z účtu). Po úspěšném zaplacení dostanete informaci, že se na vaší objednávce začíná pracovat. 

My jsme si vybrali tarif, který byl dražší, ale zase sliboval reakční dobu do 24 hodin. Potřebovali jsme to totiž řešit rychle. Po několika hodinách od odeslání objednávky se nám ozval dostupný advokát. Probrali jsme naši  záležitost, domluvili se na dalších krocích. Nebudeme vás zdržovat popisem procesu, následoval prostý telefonát a e-mailu, protože jsme nikdy podobnou záležitost neřešili, a tak jsme neměli vůbec představu o tom, co máme či nemáme dělat. Dostupný advokát nás provedl celým proces a musíme hodně pochválit jeho trpělivost :D. 

Vše dopadlo dobře a teď jsme majiteli naprosto bezvýznamného kusu půdy. Co bychom do budoucna určitě ocenili, je uživatelské rozhraní, místo, kde bychom se po objednávce přihlásili a mohli zkontrolovat stav naší zakázky. Zároveň si myslíme, že by bylo fajn na tomto místě i sledovat připomínky a doplnění ke smlouvě. Všechno posílat v e-mailech, to je peklo. Osobně netušíme, jak v tom Dostupný advokát zachoval pořádek a nakonec se podepsala ta správná smlouva. Ulehčilo by to i poprodejní servis, kdy je možné si v rámci balíčku objednat například i vyplnění příznání k dani z nemovistostí (nebo další služby). 

Službu Dostupného advokáta doporučujeme všem, kteří své právní záležitosti chtějí řešit více online a bez zbytečného trávení času v kancelářích advokátů. Máte se službou zkušenost anebo víte o alternativě? Podělte se s námi na našem Twitteru.

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce