Ellevest: první investiční platforma pouze pro ženy

19. 9. 2016 – | Doba čtení: < 1

Ve světě Fintechu je žen jen velmi málo. O to větší raritou je investiční platforma Ellevest, která vznikla v tomto roce.

Ellevest je digitální investiční platforma pro ženy, se kterou investuje třeba i Venus Williamsová. Ellevest se snaží, aby ženy více investovaly a zvyšovaly svoje bohatství a působily tak pozitivně na své rodiny, finanční trhy i společnost. Investují převážně do oblastí, které slouží ženám a tím je i podporují. Jedním z jejich cílů je například smazat rozdíl mezi výdělky mužů a žen.

Tvrdí o sobě, že jejich investiční model je zcela jiný, než tradiční investování. Zaměřují se na dlouhodobé investování do individuálních diverzifikovaných investičních portfolií, na míru ušitých pro specifické cíle a životní cyklus žen. Není skvělé, že žijeme v průměru déle než muži?

Ellevest založila Sallie Krawchecková, jedna z nejznámějších žen z Wall Street, kterou časopis Fortune nazval posledním čestným analytikem v odvětví a sedmá nejvlivnější žena roku 2005 dle časopisu Forbes.

Zdroj: LinkedIn

Další doporučené články

Redakce

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce
Více informací Souhlasím
Naše webové stránky využívají technologie remarketingu umožňující návštěvníkům, kteří projevili zájem o naše produkty, ukázat naše reklamy v externích reklamních systémech. Pokud používáte naše stránky, vyjadřujete tím souhlas s využitím souborů cookies podle vašeho nastavení prohlížeče.