Reklama

Ellevest: první investiční platforma pouze pro ženy

19. 9. 2016 – | Doba čtení: < 1

Ve světě Fintechu je žen jen velmi málo. O to větší raritou je investiční platforma Ellevest, která vznikla v tomto roce.

Ellevest je digitální investiční platforma pro ženy, se kterou investuje třeba i Venus Williamsová. Ellevest se snaží, aby ženy více investovaly a zvyšovaly svoje bohatství a působily tak pozitivně na své rodiny, finanční trhy i společnost. Investují převážně do oblastí, které slouží ženám a tím je i podporují. Jedním z jejich cílů je například smazat rozdíl mezi výdělky mužů a žen.

Tvrdí o sobě, že jejich investiční model je zcela jiný, než tradiční investování. Zaměřují se na dlouhodobé investování do individuálních diverzifikovaných investičních portfolií, na míru ušitých pro specifické cíle a životní cyklus žen. Není skvělé, že žijeme v průměru déle než muži?

Ellevest založila Sallie Krawchecková, jedna z nejznámějších žen z Wall Street, kterou časopis Fortune nazval posledním čestným analytikem v odvětví a sedmá nejvlivnější žena roku 2005 dle časopisu Forbes.

Zdroj: LinkedIn

Další doporučené články

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Greenwashing čili zveličování, nebo dokonce vytváření falešných ekologicky šetrných aktivit ve společnostech se nevyhýbá ani fintechu. Přestože se o greenwashingu už...
1. 12. 2023 – Doba čtení: 2 min
Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce