Reklama

Ellevest: první investiční platforma pouze pro ženy

19. 9. 2016 – | Doba čtení: < 1

Ve světě Fintechu je žen jen velmi málo. O to větší raritou je investiční platforma Ellevest, která vznikla v tomto roce.

Ellevest je digitální investiční platforma pro ženy, se kterou investuje třeba i Venus Williamsová. Ellevest se snaží, aby ženy více investovaly a zvyšovaly svoje bohatství a působily tak pozitivně na své rodiny, finanční trhy i společnost. Investují převážně do oblastí, které slouží ženám a tím je i podporují. Jedním z jejich cílů je například smazat rozdíl mezi výdělky mužů a žen.

Tvrdí o sobě, že jejich investiční model je zcela jiný, než tradiční investování. Zaměřují se na dlouhodobé investování do individuálních diverzifikovaných investičních portfolií, na míru ušitých pro specifické cíle a životní cyklus žen. Není skvělé, že žijeme v průměru déle než muži?

Ellevest založila Sallie Krawchecková, jedna z nejznámějších žen z Wall Street, kterou časopis Fortune nazval posledním čestným analytikem v odvětví a sedmá nejvlivnější žena roku 2005 dle časopisu Forbes.

Zdroj: LinkedIn

Další doporučené články

Množství ransomware útoků neustále roste

Množství ransomware útoků neustále roste

Americké ministerstvo financí uvedlo, že finanční instituce loni utratily téměř 1,2 miliardy dolarů za platby související s ransomwarem, přičemž šlo nejčastěji...
18. 11. 2022 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce