Reklama

eToro se připravuje na 5 miliard dolarů IPO v Q2 2021

6. 1. 2021 – | Doba čtení: < 1

eToro investiční sociální síť
Zdroj: eToro investiční sociální síť

Izraelská platforma pro obchodování s kryptoměnami, obchodování a investice údajně oznámí počáteční veřejnou nabídku IPO ve výši  5 miliard dolarů ve druhém kvartálu roku 2021. Na veřejnost se zpráva poprvé dostala v úterý 29.prosince 2020.

Podle zprávy bude eToro spolupracovat s bankovním gigantem Goldman Sachs, který bude nejspíš tuto nabídku řídit. Kromě toho eToro zvažuje také možnost fúze prostřednictvím účelové akviziční společnosti. To se pravděpodobně stane kvůli urychlení vstupu eToro na burzu Wall Street.

Platforma pro správu investic eToro zaznamenala v roce 2020 raketový růst. Velký počet investorů přešel v posledních několika měsících roku 2020 na krypto trhy. Cena Bitcoinu totiž zaznamenala vysoký růst a tak se do hry dostává stále více hráčů.

Od začátku roku 2020 eToro přilákalo na svou platformu 5 milionů nových zákazníků a celkový objem obchodování na eToro se navíc v loňském roce ztrojnásobil. Ještě důležitější je, že příjmy společnosti se zdvojnásobily na 500 milionů dolarů, čímž se stala ziskovou.

Stejně jako platforma Robinhood také eToro spustilo v roce 2020 náborovou kampaň, protože plánuje rozšířit své operace. V současné době zaměstnává téměř 1100 lidí po celém světě a další nábor bude následovat v roce 2021. Stejně jako Robinhood se eToro zaměřuje na přilákání mladých lidí a mileniálů.

Kromě toho společnost eToro v posledních několika měsících podnikla několik iniciativ, aby rozšířila své krypto nabídky. V září 2020 spustila platforma nový projekt GoodDollar, který má formu stablecoinu, a distribuuje ho lidem jako univerzální základní příjem. Tým eToro je přesvědčený, že tento projekt se stablecoiny pomůže uvolnit více příležitostí pro hospodářský růst.

eToro však není jediná krypto směnárna, která chce být veřejně obchodovatelná. Stejnou cestou se vydala i společnost Coinbase a je pravděpodobné, že i zde bude celý proces řídit společnost Goldman Sachs. A podobnou věc chystá také TransferWise.

Zdroj: coinspeaker.com

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce