Reklama

Facebook Messenger nově umožňuje zasílání a přijímání plateb přes PayPal

24. 10. 2017 – | Doba čtení: < 1

Facebook Messenger má mnoho funkcí, a zatímco některé jsou zbytečné, jiné mohou čas od času přijít docela vhod. Už od roku 2015 si byli uživatelé Messengeru navzájem schopni posílat peníze. Teď se tato funkce ještě rozšiřuje a umožňuje lidem posílat a přijímat peníze za použití jejich PayPal účtu. Dříve bylo k realizaci peněžních transferů třeba propojit s účtem na Facebooku debetní kartu nebo bankovní účet, a ačkoli na tomto způsobu není nic špatného, možnost alternativně využít prostředky na PayPal je pro ty, kteří jsou na PayPal službách závislí, hezkým bonusem navíc.

Pro volbu PayPal pro zasílání peněz prostřednictvím Messengeru stačí poklepat na modrou ikonu a následně zelené tlačítko s názvem „Platby“ (Payments), tak jako tomu bylo dosud. V tomto okamžiku je možné vybrat si zaslání nebo naopak uložení obdržené platby na účet PayPal. Propojení je velmi jednoduché, a to je na tom super.

PayPal účet je možné použít k zaslání peněz jednomu člověku nebo skupině lidí (funkce, která byla přidána letos) a od 20. října ji mají k dispozici uživatelé ve Spojených státech.

Aby toho nebylo málo, PayPal spouští také svého vlastního Messenger bota, se kterým budou lidé moci komunikovat a zkontrolovat si zůstatek na svém účtu, nahlásit neautorizované poplatky, změnit si svoje heslo a mnoho dalšího.

Zdroj: AndroidCentral.com

Další doporučené články

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Letní prázdniny se nám přehouply do druhé poloviny, ale ve fintechu nic jako prázdniny neexistuje, proto vám i tentokrát shrneme nejzajímavější...
3. 8. 2022 – Doba čtení: 2 min
Společnost Barclays bude hostit CBDC hackathon

Společnost Barclays bude hostit CBDC hackathon

Společnost Barclays oznámila, že v září uspořádá „Barclays CBDC Hackathon 2022“, aby podpořila vznik nových technologií ve velkých bankách. Cílem akce...
27. 7. 2022 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce