Reklama

Ferrari nově nabízí možnost zaplatit za vůz kryptoměnami

30. 10. 2023 – | Doba čtení: < 1

Zdroj: wiki

Na základě požadavků bohatých zákazníků bude nyní Ferrari přijímat kryptoměny při prodeji svých luxusních sportovních vozů. Tato možnost je v současné době dostupná pouze v USA. Marketingový a obchodní ředitel Ferrari Enrico Galliera ale uvedl, že bude brzy k dispozici i pro evropské zákazníky.

Kryptoměny jako bitcoin a ethereum byly v minulosti extrémně volatilní. To je činí méně praktickými pro použití při nakupování jiného zboží. Další překážkou byla také extrémní spotřeba energie při těžbě těchto měn – to je mimo jiné důvod, proč Tesla z hlediska ochrany životního prostředí zastavila možnost koupit si její auta za kryptoměny. Ale vzhledem k tomu, že kryptoměny snižují svou uhlíkovou stopu a více využívají obnovitelné zdroje energie, Ferrari naopak usoudilo, že nastal správný čas a začalo je nabízet jako novou platební možnost.

Ferrari bude ke zpracování transakcí v USA používat kryptoměnový platební procesor BitPay a umožní transakce v bitcoinech, etherech a USDC. BitPay převede platby v kryptu na tradiční měnu jménem dealerů Ferrari. To je ochrání před jakýmikoli cenovými výkyvy. BitPay také ohlídá, že měny pocházejí z legitimních zdrojů. Cena, kterou zákazník zaplatí za auto, se tedy nezmění, pokud se rozhodne platit kryptoměnami. Neplatí se žádné poplatky ani přirážky.

Většina amerických dealerů Ferrari se k přijímání kryptoměn údajně již přihlásila a očekává se, že zbývající prodejci je budou brzy následovat.

Zdroj: roadandtrack.com

Další doporučené články

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Greenwashing čili zveličování, nebo dokonce vytváření falešných ekologicky šetrných aktivit ve společnostech se nevyhýbá ani fintechu. Přestože se o greenwashingu už...
1. 12. 2023 – Doba čtení: 2 min
Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce