Reklama

Ferrari nově nabízí možnost zaplatit za vůz kryptoměnami

30. 10. 2023 – | Doba čtení: < 1

Zdroj: wiki

Na základě požadavků bohatých zákazníků bude nyní Ferrari přijímat kryptoměny při prodeji svých luxusních sportovních vozů. Tato možnost je v současné době dostupná pouze v USA. Marketingový a obchodní ředitel Ferrari Enrico Galliera ale uvedl, že bude brzy k dispozici i pro evropské zákazníky.

Kryptoměny jako bitcoin a ethereum byly v minulosti extrémně volatilní. To je činí méně praktickými pro použití při nakupování jiného zboží. Další překážkou byla také extrémní spotřeba energie při těžbě těchto měn – to je mimo jiné důvod, proč Tesla z hlediska ochrany životního prostředí zastavila možnost koupit si její auta za kryptoměny. Ale vzhledem k tomu, že kryptoměny snižují svou uhlíkovou stopu a více využívají obnovitelné zdroje energie, Ferrari naopak usoudilo, že nastal správný čas a začalo je nabízet jako novou platební možnost.

Ferrari bude ke zpracování transakcí v USA používat kryptoměnový platební procesor BitPay a umožní transakce v bitcoinech, etherech a USDC. BitPay převede platby v kryptu na tradiční měnu jménem dealerů Ferrari. To je ochrání před jakýmikoli cenovými výkyvy. BitPay také ohlídá, že měny pocházejí z legitimních zdrojů. Cena, kterou zákazník zaplatí za auto, se tedy nezmění, pokud se rozhodne platit kryptoměnami. Neplatí se žádné poplatky ani přirážky.

Většina amerických dealerů Ferrari se k přijímání kryptoměn údajně již přihlásila a očekává se, že zbývající prodejci je budou brzy následovat.

Zdroj: roadandtrack.com

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce