Reklama

Finleap kupuje německou digitální banku Penta

3. 4. 2019 – | Doba čtení: < 1

Penta, digitální banka pro startupy a malé podniky se sídlem v Berlíně byla převzata fintechovou startupovou továrnou Finleap.

Penta, spuštěná v květnu loňského roku, se v prosinci posunula ze soukromé beta verze s čekací listinou obsahující 3 tisíce místních podniků. Společnost, která od svého založení vybrala 7,2 milionů euro, má aktuálně 5 500 zákazníků z řad digitálních podniků jako AirHelp, bepro11 a Global Digital Women.

Akvizice hezky zapadá do strategie finleap, která se staví do role poskytovatele balíčků řešení pro startupy a banky tím, že míchá samostatné produkty napříč podobnými platformami. 

Penta, která už cizopasí na bankovní licenci solarisBank, společnosti z portfolia finleap, tak bude spojena s Beesy, další firmou z berlínské fintechové továrny, poskytující digitální finanční management výhradním vlastníkům a samostatně výdělečným osobám v Itálii. 

Ramin Niroumand, zakladatel a generální ředitel finleap řekl: „Stejně jako Penta se svým zaměřením na bankovní řešení pro digitální průmysl pevně věříme ve vertikální bankovnictví. Prostřednictvím naší silné sítě jsme schopni byznys Penty výrazně zrychlit.“

Zdroj: Finextra

Další doporučené články

Množství ransomware útoků neustále roste

Množství ransomware útoků neustále roste

Americké ministerstvo financí uvedlo, že finanční instituce loni utratily téměř 1,2 miliardy dolarů za platby související s ransomwarem, přičemž šlo nejčastěji...
18. 11. 2022 – Doba čtení: < 1 min
Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Zdá se, že krypto karty se dostávají do centra pozornosti. Binance s Mastercard nedávno v Argentině uvedly kryptoměnovou platební kartu, která umožňuje...
9. 11. 2022 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce