Reklama

Fintech aplikace Tide ulehčuje život podnikatelům

6. 2. 2017 – | Doba čtení: 2 min

Společnost Tide se sídlem ve Velké Británii přišla s fintech mobilní aplikací, která je určena primárně pro malé a střední Velkou výhodou aplikace Tide je, že umožňuje svým uživatelům zřídit si plně funkční firemní účet v řádu několika málo minut pouze s využitím jejich cestovního pasu nebo řidičského průkazu.

Uživatelé po registraci obdrží britský identifikační kód a číslo účtu spolu s firemní kartou Tide Mastercard pro každodenní útraty. Možnost stát se jeho zákazníky Tide garantuje všem samostatným podnikatelům z Velké Británie a společnostem s ručením omezeným s britskými akcionáři.

Tide automaticky kategorizuje transakce v reálném čase. Dále umožňuje nahrát jakoukoli dodavatelskou fakturu a automaticky předpřipraví platbu, kterou je pak následné možné zrealizovat stisknutím jediného tlačítka. Uživatelé mohou také vytvářet a posílat faktury, které jsou plně přizpůsobitelné jejich potřebám.

Podle George Bevise, zakladatele a CEO Tide, je služba navržena výhradně tak, aby uspokojila potřeby vlastníků malých firem, a odbourala nepříjemnosti, kterým dříve museli čelit.

Eileen Burbridge, předsedkyně Tide a zároveň speciální vyslankyně pro fintech u britské vlády, k tomu dodává, že společně se svými partnery ze společnosti Passion Capital investovala v posledních několika letech do více než 60 různých byznysů. Proto ví, že zřízení a efektivní správa firemního bankovnictví je jedním z největších problémů a zdrojů frustrace, kterým dnes malé a střední firmy čelí.

Podle společnosti nejsou zákazníkům účtovány žádné měsíční poplatky, ale pouze 20 pencí za každou bankovní platbu a 1 libra za výběr hotovosti.

Služba je k dispozici pro iPhone, Android i webová verze a v následujících měsících přijde s dalšími funkcemi, jako je například jednotný přístup pro více uživatelů.

Zdroj: Bankingtech.com

Další doporučené články

Množství ransomware útoků neustále roste

Množství ransomware útoků neustále roste

Americké ministerstvo financí uvedlo, že finanční instituce loni utratily téměř 1,2 miliardy dolarů za platby související s ransomwarem, přičemž šlo nejčastěji...
18. 11. 2022 – Doba čtení: < 1 min
Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Zdá se, že krypto karty se dostávají do centra pozornosti. Binance s Mastercard nedávno v Argentině uvedly kryptoměnovou platební kartu, která umožňuje...
9. 11. 2022 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce