Reklama

Fintechem nabitý listopad: od technologií v bankovnictví po blockchain

1. 11. 2019 – | Doba čtení: 2 min

Dny se povážlivě krátí a sychravé počasí nás začíná zahánět dovnitř, do tepla. A tak je jenom dobře, že listopad je fintechovými akcemi nabitý od podlahy až po strop. V předposledním měsíci roku nechybí události jak v Evropě, tak i ve světě. Chystají se ně řečníci zvučných jmen, zástupci velkých korporací, začínajících i úspěšných startupů, odborná i laická veřejnost a nouze nebude o zajímavá témata ani nespočet příležitostí k diskuzím a navazování kontaktů. Vybíráme pro vás tři akce, které by si podle našeho názoru žádný fanoušek finančních technologií neměl nechat ujít.

Ta první proběhne už 4. – 7. listopadu, cestovat za ní ale není třeba nijak daleko. Hostit ji totiž bude portugalský Lisabon, a tak je možné pojmout ji i jako malé ohřátí se před nadcházející zimou. MoneyConf je jednou z bezkonkurenčně nejlepších technologických akcí nejen v Evropě, ale na celé planetě, a tak není divu, že na ni přijedou zástupci globálních bank, technologických firem, ale i fintechových startupů, jako jsou eBay, Revolut, PayPal, Monzo Bank nebo Tinder. Diskutovat se bude o bankovnictví, platbách nebo půjčkách a chybět nebudou zajímavé workshopy nebo kulaté stoly. 

Příznivci blockchainu mohou v polovině listopadu (14. – 15. 11.) vyrazit do Singapuru, kde na ně bude čekat Blockshow Asia 2019. Mezinárodní akce představí inovativní blockchainová řešení, novinky a žhavé trendy v odvětví a její účastníci dostanou nejen příležitost seznámit se s řadou expertů na slovo vzatých, ale třeba také najít investora pro svůj jedinečný projekt.   

Konec měsíce si pak připravil událost plnou prezentací, panelových diskuzí, obchodních i neformálních jednání, nesoucí název Monex Summit Europe. Uskuteční se 27. – 28. listopadu v polské Varšavě a přivítá řečníky z takových institucí, jako jsou Allianz, Citi, Microsoft, Raisin nebo Alibaba Group. Zajímá-li vás tedy, jak využít moderní technologie k transformaci odvětví, často považovaného za jedno z nejkonzervativnějších, je tato akce určená právě pro vás. 

Na detaily dalších akcí nejen tohoto, ale i příštího roku se můžete podívat už teď v našem kalendáři. Pokud nám nějaká unikla, dejte nám o ní vědět a podělte se s námi také o vaše dojmy z těch, kterých jste se zúčastnili. Třeba na našem Twitteru.

Další doporučené články

Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce