Reklama

Fintechem nabitý listopad: od technologií v bankovnictví po blockchain

1. 11. 2019 – | Doba čtení: 2 min

Dny se povážlivě krátí a sychravé počasí nás začíná zahánět dovnitř, do tepla. A tak je jenom dobře, že listopad je fintechovými akcemi nabitý od podlahy až po strop. V předposledním měsíci roku nechybí události jak v Evropě, tak i ve světě. Chystají se ně řečníci zvučných jmen, zástupci velkých korporací, začínajících i úspěšných startupů, odborná i laická veřejnost a nouze nebude o zajímavá témata ani nespočet příležitostí k diskuzím a navazování kontaktů. Vybíráme pro vás tři akce, které by si podle našeho názoru žádný fanoušek finančních technologií neměl nechat ujít.

Ta první proběhne už 4. – 7. listopadu, cestovat za ní ale není třeba nijak daleko. Hostit ji totiž bude portugalský Lisabon, a tak je možné pojmout ji i jako malé ohřátí se před nadcházející zimou. MoneyConf je jednou z bezkonkurenčně nejlepších technologických akcí nejen v Evropě, ale na celé planetě, a tak není divu, že na ni přijedou zástupci globálních bank, technologických firem, ale i fintechových startupů, jako jsou eBay, Revolut, PayPal, Monzo Bank nebo Tinder. Diskutovat se bude o bankovnictví, platbách nebo půjčkách a chybět nebudou zajímavé workshopy nebo kulaté stoly. 

Příznivci blockchainu mohou v polovině listopadu (14. – 15. 11.) vyrazit do Singapuru, kde na ně bude čekat Blockshow Asia 2019. Mezinárodní akce představí inovativní blockchainová řešení, novinky a žhavé trendy v odvětví a její účastníci dostanou nejen příležitost seznámit se s řadou expertů na slovo vzatých, ale třeba také najít investora pro svůj jedinečný projekt.   

Konec měsíce si pak připravil událost plnou prezentací, panelových diskuzí, obchodních i neformálních jednání, nesoucí název Monex Summit Europe. Uskuteční se 27. – 28. listopadu v polské Varšavě a přivítá řečníky z takových institucí, jako jsou Allianz, Citi, Microsoft, Raisin nebo Alibaba Group. Zajímá-li vás tedy, jak využít moderní technologie k transformaci odvětví, často považovaného za jedno z nejkonzervativnějších, je tato akce určená právě pro vás. 

Na detaily dalších akcí nejen tohoto, ale i příštího roku se můžete podívat už teď v našem kalendáři. Pokud nám nějaká unikla, dejte nám o ní vědět a podělte se s námi také o vaše dojmy z těch, kterých jste se zúčastnili. Třeba na našem Twitteru.

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min
N26 spustila sdílené účty v dalších zemích

N26 spustila sdílené účty v dalších zemích

Digitální banka N26 spustila na začátku dubna funkci Sdílených účtů na nových 21 trzích. Sdílené účty umožňují zákazníkům N26 spravovat...
30. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce