Reklama

Fintechové akce v říjnu aneb od pražského Opt-Outu po americkou Money 20/20

2. 10. 2019 – | Doba čtení: < 1

Měsíc se s měsícem sešel a my jsme se pomalu přehoupli do října, který z fintechového hlediska slibuje pěkně našlapaný začátek podzimu. 

Hned na jeho začátku (4. – 6. 10.) figuruje jedinečná akce s ještě unikátnějším názvem HCPP 19 – Opt-Out – Hacker Congress. Událost v režii neziskové organizace Paralelní Polis je v pořadí již šestou, takže můžeme s čistým svědomím tvrdit, že rozhodně bude stát za to. Řeč bude o svobodě, kryptoanarchii, sdílené ekonomice, ale také kryptoměnách, hackingu, politickém umění, vědě a technologii. Pro konformismus nebude místo, a tak nepřekvapí, že řečníci nebudou zrovna z řad poslušných „ovcí“ – právě naopak.

Ani za další akcí v pořadí nebude třeba jezdit zas až tak daleko. Proběhne v hlavním městě Francie už 8. – 9. října a jak už její název – InsurTech Rising International 2019 – napovídá, v jejím hledáčku budou technologii v pojišťovnictví. Na přetřes přijdou strojové učení, umělá inteligence, big data, blockchain, zákaznická zkušenost a samozřejmě budoucnost odvětví, často považovaného za jedno z nejrigidnějších vůbec. Paříž očekává více než 100 expertů, zdá se tedy, že se i tady snad blýská na lepší časy.

To za poslední událostí, kterou dnes zmíníme, je sice potřeba vyrazit až za velkou louži, vynaložené úsilí bude ale jistě stát za to. Americké Las Vegas bude ve dnech 27. – 30. října hostit dnes již takřka legendární Money 20/20, která na jedno místo přivede zástupce z eBay, N26, Amazonu a dalších globálních hráčů. Akce, kterou není radno nechat si ujít.

Další říjnové a celou řadu fintechových událostí letošního, a dokonce i příštího roku najdete už teď v našem chytrém kalendáři, který pravidelně aktualizujeme. Unikla nám některá? Dejte nám vědět a my ji zařadíme.

Další doporučené články

Inbank rozšiřuje na českém trhu své služby

Inbank rozšiřuje na českém trhu své služby

Estonská digitální banka Inbank rozšiřuje své portfolio a představuje nové možnosti vkladových účtů a osobních půjček. Tyto služby jsou dalším krokem v úsilí...
13. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce