Reklama

Fintechový startup Flux uzavírá partnerství s Barclays.

15. 11. 2017 – | Doba čtení: 2 min

Flux, londýnský fintechový startup založený jedněmi z prvních bývalých zaměstnanců Revolutu, oznámil uzavření partnerství s Barclays ve Velké Británii. To přinese 10 tisícům klientů banky zkušební verzi technologie do transakční historie k účtu.

Mladá společnost postavila softwarovou platformu, která je mostem mezi transakční historii, jak je zaznamenává systém na místě prodeje u obchodníka, a tím jak málo informací je většinou zobrazeno na výpisu mobilní aplikace banky.

Rychlé připomenutí toho, jak Flux funguje: Jakmile si zákazník ve svém mobilním bankovnictví zapne funkcionalitu, místo toho, aby viděl jen konečnou částku jednotlivých nákupů, bude si na svém bankovním výpisu moci prohlédnout jejich podrobný rozpad na jednotlivé položky. To platí, nakoupí-li klient banky u některého z partnerských obchodníků Flux.

Tato dodatečně zaznamenaná data mohou potenciálně sloužit ještě dalším účelům, jako jsou například věrnostní programy, nebo pomoci zákazníkům lépe porozumět tomu, za co utrácejí svoje peníze – výpis ukáže, kolik je týdně stojí káva nebo třeba večeře v restauraci.

Flux tvrdí, že zákazníci Barclays, kteří se zúčastní testování funkcionality prostřednictvím aplikace Barclays Launchpad, uvidí svoje účty v reálném čase, jejich součástí přitom budou veškeré nákupy včetně spotřebitelské daně.

„Uživatelé se mohou stát vlastníky svých finančních dat, bezpapírově a online, a sledovat vše, co zakoupí, aniž by si museli stahovat jakoukoli další aplikace nebo měnit svoje chování,“ poznamenává společnost.

Pokud Barclays vyhodnotí zkušební verzi jako úspěšnou, je tady šance, že ji dá k dispozici všem svým 5 milionům zákazníků, kteří používají její hlavní mobilní aplikaci.

Na straně obchodníka dochází k tomu, že se Flux spojuje s Barclaycard, což dá obchodníkům možnost prostřednictvím integrace skrze jejich přístroje na místě prodeje vystavit jakémukoli zákazníkovi online účtenku. To je třeba poznamenat: hlavním problémem Fluxu totiž bude přimět obchodníky, aby přešli na jeho technologii, a tím přesvědčili banky o tom, že stojí za to s ním spolupracovat. Do dnešního dne se tak stalo u všech 111 obchodů EAT ve Velké Británii a Bel-Air v Kalifornii.

Oznámení o partnerství s Barclays přišlo poté, co Flux prošel akcelerátorem banky v režii Techstaru. Startup se současně spojil také s challenger bankou Starling a na malém pilotu pracuje i s Monzem.

Zdroj: TechCrunch

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min
N26 spustila sdílené účty v dalších zemích

N26 spustila sdílené účty v dalších zemích

Digitální banka N26 spustila na začátku dubna funkci Sdílených účtů na nových 21 trzích. Sdílené účty umožňují zákazníkům N26 spravovat...
30. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce