Reklama

Goldman Sachs půjčuje proti kryptu a další novinky ze světa blockchainu

29. 4. 2022 – | Doba čtení: < 1

bitcoin
Zdroj: Pixabay

Goldman Sachs poskytla první půjčku krytou bitcoiny (BTC), což je významný krok vpřed pro institucionální přijetí kryptoměny na Wall Street. Ale ve světě blockchainu se toho poslední dobou děje mnohem víc, a proto tu pro vás máme hned tři nejzajímavější novinky.

Goldman Sachs a půjčka zajištěná bitcoinem

Goldman Sachs poskytla půjčku, pro kterou dlužník jako zajištění poskytnul své BTC. Základní volatilita bitcoinu může způsobit, že tyto půjčky jsou riskantní druh zástavy – pokud cena bitcoinu klesne příliš nízko, může být po dlužníkovi požadováno, aby zvýšil své zajištění.

Coinbase spustil NFT Marketplace v beta verzi

Společnost Coinbase měla na svém seznamu zájemců tři miliony uživatelů, kteří se chtěli připojit do jejich nového NFT tržiště, ale zatím dostalo přístup jen malé množství uživatelů. Obchodované objemy jsou tak zatím opravdu minimální – stovky transakcí za první týden. Obchod zrealizovalo jen asi 650 uživatelů. Oproti tomu konkurenční OpenSea za stejné období protočilo 800 milionů dolarů (přepočteno z ETH) a obchody provedlo téměř 40 tisíc uživatelů.

VeChain expanduje se svým tokenem VET

VeChain oznámil nové partnerství s krypto platebními službami Alchemy Pay, které lidem umožní používat jeho VET token jako platbu ve více než dvou milionech obchodů v 70 různých zemích. VeChain v současné době spolupracuje s různorodým spektrem organizací na poskytování řešení sledování zaměřených na logistiku a dodavatelský řetězec. Klíčová odlišnost proti jiným systémům je, že data o sledovaných zásilkách uchovává v blockchainu.

Zdroj: cointelegraph – goldman sachs, coindesk – coinbase, cointelegraph – vechain

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min
N26 spustila sdílené účty v dalších zemích

N26 spustila sdílené účty v dalších zemích

Digitální banka N26 spustila na začátku dubna funkci Sdílených účtů na nových 21 trzích. Sdílené účty umožňují zákazníkům N26 spravovat...
30. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce