Reklama

Google Pay jako front-end pro bankovní účty

10. 8. 2020 – | Doba čtení: < 1

google

Šestice menších finančních institucí v USA oznámila spolupráci s Googlem. Jedná se o BankMobile, BBVA USA, BMO Harris, The Coastal Community Bank, First Independence Bank a SEFCU. Po Citigroup je to další partnerství, které Google uzavírá.

„BBVA se po desetiletí zaměřuje na to, jak by mohla využít digitálního rozvoje ve finančním odvětví, a tím vytvářet lepší příležitostí pro zákazníky při správě financí,“ uvedl prezident a generální ředitel BBVA USA Javier Rodríguez Soler. „Spolupráce se společnostmi jako Google představuje budoucnost bankovnictví. Spotřebitelé se stanou skutečnými vítězi, když se spojí tradiční banka a bigtech společnost.“

Zatím nejsou známé téměř žádné podrobnosti, ale banky začnou nabízet nové typy účtů, ke kterým uživatelé budou moci přistupovat přes Google Pay. To znamená, že Google poskytne kompletní infrastrukturu a klientská rozhraní. Pravděpodobně k tomu dojde až za několik měsíců, možná až v roce 2021. Dále se spekuluje, že s využitím těchto a dalších bankovních institucí bude Google moci nabízet vlastní debetní karty.

Zdroj: finovate.com

Foto: od Lauren Edvalson on Unsplash

Další doporučené články

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce