Reklama

ING v Belgii nasazuje správce předplacených služeb od Minna Technologies

15. 7. 2020 – | Doba čtení: < 1

minna technologies

Švédský fintech start-up Minna Technologies vyvinul produkt, který klientům banky usnadní přes aplikaci v telefonu spravovat předplacené služby. Pro společnost Minna je partnerství s belgickou odnoží ING první belgický roll out. ING v Belgii má zhruba 1,8 milionu klientů digitálního bankovnictví. ING se tímto připojila ke stávajícím klientům společnosti Minna, ke kterým patří Danske Bank, Sparebank1 a OP Financial Group.

Jak Minna funguje

Minna poskytuje zákazníkům banky přehled o jejich předplatných službách. Umožňuje také klientům zrušit předplatné nebo přejít k jiným poskytovatelům, aniž by opustili bankovní aplikaci.

Švédský start-up, založený v roce 2016, tvrdí, že ušetřil svou aplikací klientům více než 40 milionů euro.

Fintech je schválen švédským úřadem pro finanční dohled (FSA), působí jako poskytovatel služby iniciování platby (PISP) a poskytovatel služeb informací o účtu (AISP).

Partnerství s ING

Vztah start-upu se společností ING začal v Bruselu v roce 2019 na akci dříve známé jako FinTech Village. Obě společnosti úspěšně předložily koncept pro Benelux. ING má vlastní centrum inovací, které je určeno pro vývoj produktů fintech společností, a to především pro region Belgie a Nizozemí.

V ING věří, že technologie společnosti Minna uspoří klientům miliony euro díky plně automatizovaným službám změny dodavatele.

Další bankovní projekty

V dubnu 2020 Minna zahájila projekt se slovenskou Tatra bankou, která je součástí Raiffeisen Bank International (RBI). Zkušební verze projektu byla uvedena v RBI. RBI má 16,7 milionu klientů na 13 trzích napříč centrální a východní Evropou.

V prosinci loňského roku Minna uzavřela partnerství s OP Financial Group, největší finanční skupinou ve Finsku. Partnerství vzniklo na základě účasti společnosti Minna v programu Open Banking Startup Partnership v roce 2018.

Zdroj: fintechfutures.com

Další doporučené články

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Greenwashing čili zveličování, nebo dokonce vytváření falešných ekologicky šetrných aktivit ve společnostech se nevyhýbá ani fintechu. Přestože se o greenwashingu už...
1. 12. 2023 – Doba čtení: 2 min
Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce