Reklama

Jak pomoci aneb o penězích a také bankách

26. 2. 2022 – | Doba čtení: < 1

Ukrajina
Zdroj: pixabay

V současné chvíli nemá cenu psát, co se děje ve světě fintechu. Proto si v sérii několika krátkých článků pojďme naznačit pár způsobů, jak se dá Ukrajině pomoci z pozice běžného člověka. Nejjednodušší a nejrychlejší je to optikou peněz.

Veřejné sbírky

Na webu sbírkového fintechu Donio, konkrétně na této stránce donio.cz/pomocukrajine, najdete hned několik sbírek, které jsou určené pro pomoc Ukrajině. Například sbírka od organizace Člověk v tísni a další.

Asi úplně nejlepší je potom zvolit převod z účtu na účet, protože tam se vyhnete karetním poplatkům a opravdu celá částka bude určena na konkrétní sbírku.

Nebo je tu třeba toto:

Za FinTechCowboys jenom můžeme říct, že by bylo fajn, kdyby v českých v internetových a mobilních bankovnictvích byla možnost přispět k dispozici přímo na dashboardu. Udělat tam platební tlačítko některé banky umí s trochou snahy ze dne na den. Kdy jindy už má význam instantní platba než právě teď?

Ruské banky

Další rozhodnutí, které dnes řada lidí dělá a přehodnocuje, je postoj k jejich bance. U nás se samozřejmě jedná o Sberbank. Banku, kterou na konci vlastnické struktury ovládá přes mateřskou Sberbank právě Rusko. Vlastní totiž přesně polovinu a jednu akcii tj. má rozhodující slovo. Peníze, které Sberbank vydělá, jinými slovy na konci dne končí v Moskvě.

Někdo ve Sberbank má účet a dokonce někdo v ní i pracuje.

Ale u Sberbank je to vlastně docela jednoduchá situace. Nás ve fintechu hlavně zajímá postoj digitální banky Revolut, protože jeho CEO a zakladatel se pro změnu v Moskvě narodil.

Další doporučené články

Množství ransomware útoků neustále roste

Množství ransomware útoků neustále roste

Americké ministerstvo financí uvedlo, že finanční instituce loni utratily téměř 1,2 miliardy dolarů za platby související s ransomwarem, přičemž šlo nejčastěji...
18. 11. 2022 – Doba čtení: < 1 min
Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Zdá se, že krypto karty se dostávají do centra pozornosti. Binance s Mastercard nedávno v Argentině uvedly kryptoměnovou platební kartu, která umožňuje...
9. 11. 2022 – Doba čtení: 2 min

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora