Reklama

Jak pomoci aneb o penězích a také bankách

26. 2. 2022 – | Doba čtení: < 1

Ukrajina
Zdroj: pixabay

V současné chvíli nemá cenu psát, co se děje ve světě fintechu. Proto si v sérii několika krátkých článků pojďme naznačit pár způsobů, jak se dá Ukrajině pomoci z pozice běžného člověka. Nejjednodušší a nejrychlejší je to optikou peněz.

Veřejné sbírky

Na webu sbírkového fintechu Donio, konkrétně na této stránce donio.cz/pomocukrajine, najdete hned několik sbírek, které jsou určené pro pomoc Ukrajině. Například sbírka od organizace Člověk v tísni a další.

Asi úplně nejlepší je potom zvolit převod z účtu na účet, protože tam se vyhnete karetním poplatkům a opravdu celá částka bude určena na konkrétní sbírku.

Nebo je tu třeba toto:

Za FinTechCowboys jenom můžeme říct, že by bylo fajn, kdyby v českých v internetových a mobilních bankovnictvích byla možnost přispět k dispozici přímo na dashboardu. Udělat tam platební tlačítko některé banky umí s trochou snahy ze dne na den. Kdy jindy už má význam instantní platba než právě teď?

Ruské banky

Další rozhodnutí, které dnes řada lidí dělá a přehodnocuje, je postoj k jejich bance. U nás se samozřejmě jedná o Sberbank. Banku, kterou na konci vlastnické struktury ovládá přes mateřskou Sberbank právě Rusko. Vlastní totiž přesně polovinu a jednu akcii tj. má rozhodující slovo. Peníze, které Sberbank vydělá, jinými slovy na konci dne končí v Moskvě.

Někdo ve Sberbank má účet a dokonce někdo v ní i pracuje.

Ale u Sberbank je to vlastně docela jednoduchá situace. Nás ve fintechu hlavně zajímá postoj digitální banky Revolut, protože jeho CEO a zakladatel se pro změnu v Moskvě narodil.

Další doporučené články

Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora