Reklama

Jak si pojistit duševní zdraví aneb inspirace ze Singapuru

22. 11. 2023 – | Doba čtení: < 1

Zdroj: midjourney

Singapurská společnost Income představila balíček „SNACK Self Care Pack“, což je plán pojištění duševního zdraví, který je k dispozici za 9,90 singapurských dolarů měsíčně prostřednictvím mobilní aplikace SNACK. Tento plán primárně nabízí finanční kompenzace a snadnější přístup k psychiatrickým a psychoterapeutickým službám. Navazuje na nedávné představení Star Secure Pro, což je vlastně druh životního pojištění. Od běžných životek je specifický tím, že kromě standardního krytí nabízí i možnost pojistit se proti zatím neznámým nemocem.

Co je SNACK?

Mobilní apka SNACK je lifestylový finanční průvodce, který pomáhá se správou peněz – něco mezi wealth managementem a insurance apkou. U nás se jí asi blíží nejvíc ORBI, proti kterému však nabízí víc důvodů pro častější používání. SNACK pomáhá investovat a pojistit každodenní činnosti. Součástí aplikace jsou různé benefity – slevy a cashback, primárně tedy u vybraných partnerů v oblasti zdravého životního stylu, sportu apod. A v aplikaci jsou také k dispozici různé tipy pojištění.

Prostřednictvím SNACK Self Care Packu si uživatel může pojistit krytí návštěvy psychiatra až do výše 200 singapurských dolarů měsíčně – např. při útratě 400 klient zaplatí pouze 200. Pro návštěvu psychoterapeuta je toto krytí dokonce ve výši 500.

Flexibilní model měsíčního předplatného umožňuje uživatelům kdykoli pozastavit nebo obnovit pojistný plán. V současnosti je ovšem apka určena pouze pro rezidenty Singapuru.

PS: jen pro zajímavost – jeden SGD stojí aktuálně 17 korun čili pojištění stojí necelých 170 korun měsíčně a v případě využití krytí by ušetřilo jednotky tisíc korun.

Zdroj: ntuc.org.sgcoverager

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora