Reklama

Jak si pojistit duševní zdraví aneb inspirace ze Singapuru

22. 11. 2023 – | Doba čtení: < 1

Zdroj: midjourney

Singapurská společnost Income představila balíček „SNACK Self Care Pack“, což je plán pojištění duševního zdraví, který je k dispozici za 9,90 singapurských dolarů měsíčně prostřednictvím mobilní aplikace SNACK. Tento plán primárně nabízí finanční kompenzace a snadnější přístup k psychiatrickým a psychoterapeutickým službám. Navazuje na nedávné představení Star Secure Pro, což je vlastně druh životního pojištění. Od běžných životek je specifický tím, že kromě standardního krytí nabízí i možnost pojistit se proti zatím neznámým nemocem.

Co je SNACK?

Mobilní apka SNACK je lifestylový finanční průvodce, který pomáhá se správou peněz – něco mezi wealth managementem a insurance apkou. U nás se jí asi blíží nejvíc ORBI, proti kterému však nabízí víc důvodů pro častější používání. SNACK pomáhá investovat a pojistit každodenní činnosti. Součástí aplikace jsou různé benefity – slevy a cashback, primárně tedy u vybraných partnerů v oblasti zdravého životního stylu, sportu apod. A v aplikaci jsou také k dispozici různé tipy pojištění.

Prostřednictvím SNACK Self Care Packu si uživatel může pojistit krytí návštěvy psychiatra až do výše 200 singapurských dolarů měsíčně – např. při útratě 400 klient zaplatí pouze 200. Pro návštěvu psychoterapeuta je toto krytí dokonce ve výši 500.

Flexibilní model měsíčního předplatného umožňuje uživatelům kdykoli pozastavit nebo obnovit pojistný plán. V současnosti je ovšem apka určena pouze pro rezidenty Singapuru.

PS: jen pro zajímavost – jeden SGD stojí aktuálně 17 korun čili pojištění stojí necelých 170 korun měsíčně a v případě využití krytí by ušetřilo jednotky tisíc korun.

Zdroj: ntuc.org.sgcoverager

Další doporučené články

Banky proti neobankám

Banky proti neobankám

Podle nedávného průzkumu společnosti Temenos mezi 300 bankami napříč celým světem se za největší konkurenty, zejména v Evropě, tradiční banky považují...
19. 2. 2024 – Doba čtení: 1 min
Startup CarbonPool pojišťuje „uhlíkové kredity“

Startup CarbonPool pojišťuje „uhlíkové kredity“

Pojišťovací startup CarbonPool založený třemi bývalými manažery Allianz, jehož cílem je zaručit společnostem nakupujícím uhlíkové kredity, že dostanou zaplacená povolení,...
9. 2. 2024 – Doba čtení: 2 min
Leden 2024 na FinTechCowboys

Leden 2024 na FinTechCowboys

Leden 2024 se měl zapsat do historie bitcoinu, ale i když se tak nakonec stalo, výsledky jsou zatím rozpačité a žádný býčí...
31. 1. 2024 – Doba čtení: 2 min

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora