Reklama

Jsou Američané na Revolut přísnější než EU?

17. 1. 2024 – | Doba čtení: < 1

Revolut byl v USA obviněn z nezákonného nakládání s biometrickými údaji svých uživatelů. Teoreticky mu hrozí pokuta několik milionů dolarů.

Ve státě Illinois byla na Revolut podaná žaloba, protože společnost porušila nařízení, které vyžaduje souhlas s nakládáním a shromažďováním biometrických údajů. Uživatelé totiž musí být informováni předem, jak bude nakládáno s jejich citlivými daty po dobu, po kterou budou uchovávána, a jak a zda jsou sdílena s třetími stranami.

Konkrétně se jedná o známé focení selfíček, které se provádí pomocí mobilní aplikace pro ověření identity. Tyto fotografie se porovnávají s fotografií na identifikačním dokladu, jako je pas či řidičák. A takové zpracování a vyhodnocení, zda se jedná o stejnou osobu, nebo ne, typicky provádí specializované služby třetích stran.

Illinoiská pravidla, tedy zákon o ochraně osobních biometrických údajů neboli BIPA, vyměřují náhradu škody až do výše 5 000 USD za každé porušení za posledních pět let. To samozřejmě můžete vynásobit počtem uživatelů a počtem ověření a dostanete se na částku několika milionů dolarů.

Revolut situaci odmítl komentovat. Je nasnadě, že společnost žalobu napadne, ale můžeme očekávat, že se podobný problém bude opakovat i v dalších státech USA.

Zdroj: finextra.comstandard.co.uk

Další doporučené články

Pozor, podvodů s umělou inteligencí přibývá

Pozor, podvodů s umělou inteligencí přibývá

V nedávné zprávě společnost Elliptic uvedla pět způsobů, jak se umělá inteligence používá k podvodům v oblasti kryptoměn. Přestože je tu umělá...
17. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min
Inbank rozšiřuje na českém trhu své služby

Inbank rozšiřuje na českém trhu své služby

Estonská digitální banka Inbank rozšiřuje své portfolio a představuje nové možnosti vkladových účtů a osobních půjček. Tyto služby jsou dalším krokem v úsilí...
13. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce