Reklama

Jsou Američané na Revolut přísnější než EU?

17. 1. 2024 – | Doba čtení: < 1

Revolut byl v USA obviněn z nezákonného nakládání s biometrickými údaji svých uživatelů. Teoreticky mu hrozí pokuta několik milionů dolarů.

Ve státě Illinois byla na Revolut podaná žaloba, protože společnost porušila nařízení, které vyžaduje souhlas s nakládáním a shromažďováním biometrických údajů. Uživatelé totiž musí být informováni předem, jak bude nakládáno s jejich citlivými daty po dobu, po kterou budou uchovávána, a jak a zda jsou sdílena s třetími stranami.

Konkrétně se jedná o známé focení selfíček, které se provádí pomocí mobilní aplikace pro ověření identity. Tyto fotografie se porovnávají s fotografií na identifikačním dokladu, jako je pas či řidičák. A takové zpracování a vyhodnocení, zda se jedná o stejnou osobu, nebo ne, typicky provádí specializované služby třetích stran.

Illinoiská pravidla, tedy zákon o ochraně osobních biometrických údajů neboli BIPA, vyměřují náhradu škody až do výše 5 000 USD za každé porušení za posledních pět let. To samozřejmě můžete vynásobit počtem uživatelů a počtem ověření a dostanete se na částku několika milionů dolarů.

Revolut situaci odmítl komentovat. Je nasnadě, že společnost žalobu napadne, ale můžeme očekávat, že se podobný problém bude opakovat i v dalších státech USA.

Zdroj: finextra.comstandard.co.uk

Další doporučené články

Banky proti neobankám

Banky proti neobankám

Podle nedávného průzkumu společnosti Temenos mezi 300 bankami napříč celým světem se za největší konkurenty, zejména v Evropě, tradiční banky považují...
19. 2. 2024 – Doba čtení: 1 min
Leden 2024 na FinTechCowboys

Leden 2024 na FinTechCowboys

Leden 2024 se měl zapsat do historie bitcoinu, ale i když se tak nakonec stalo, výsledky jsou zatím rozpačité a žádný býčí...
31. 1. 2024 – Doba čtení: 2 min
Halving podle 2Bminer – rozhovor

Halving podle 2Bminer – rozhovor

Nezadržitelně se blíží další bitcoin halving, a proto jsme se spojili s těmi nejpovolanějšími a zjišťovali, jaký podle nich nastane další vývoj. Za...
25. 1. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce