Reklama

Karetní novinky 3: Starling covid-driven rezervní karta

23. 4. 2020 – | Doba čtení: < 1

starling

Ve snaze pomoci lidem v čase pandemie zavádí Starling Bank tzv. náhradní (rezervní, doplňkovou) kartu, kterou mohou zákazníci propojit se svým stávajícím účtem a dát každému, komu důvěřují, aby zaplatil za potraviny a další základní potřeby jejich jménem.

Náhradní debetní karta byla navržena tak, aby pomohla klientům s osobním účtem, kteří jsou izolovaní během koronavirové krize a spoléhají se s nákupy na přátele, sousedy a komunitní dobrovolníky.

Karta je chráněna PIN kódem a limitem ve výši 200 liber a umožňuje uživatelům utrácet pouze v obchodě a ne online.

Anne Boden, zakladatelka a generální ředitelka Starling Bank, uvedla: „Uvědomujeme si, že dostat se k potravinám a dalším základním potřebám, je pro ty, kteří jsou během mimořádné situace s koronavirem izolovaní, výzvou. Proto jsme přišli s řešením, které našim zákazníkům pomůže zaplatit za zásoby, které pro ně nakoupili důvěryhodní přátelé a sousedé, aniž bychom se museli zabývat převodem peněz nebo manipulací s hotovostí.“

Klienti s osobním účtem mohou požádat o rezervní kartu v aplikaci Starling Bank a karta jim bude doručena na registrovanou adresu během pěti pracovních dnů.

Komentář FinTechCowboys: lidé si karty půjčují, půjčovali a budou půjčovat, taková je realita. Řešení Starling Bank ovšem pro takovou cílenou zápůjčku skvěle omezuje rizika, protože ta jsou v karetním světě na každém kroku.

Zdroj: finextra.com

Další doporučené články

Množství ransomware útoků neustále roste

Množství ransomware útoků neustále roste

Americké ministerstvo financí uvedlo, že finanční instituce loni utratily téměř 1,2 miliardy dolarů za platby související s ransomwarem, přičemž šlo nejčastěji...
18. 11. 2022 – Doba čtení: < 1 min
Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Zdá se, že krypto karty se dostávají do centra pozornosti. Binance s Mastercard nedávno v Argentině uvedly kryptoměnovou platební kartu, která umožňuje...
9. 11. 2022 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce