Reklama

Klarna kupuje německý fintechový startup Shop.co

Klarna, švédská online banka, koupila malý německý startup, který chce „zjednodušit nakupování online“.

22. 5. 2018 – | Doba čtení: < 1

Poté, co PayPal koupil za 2,2 miliardy dolarů iZettle, přicházejí z prostředí švédských fintechových hvězd další novinky: Klarna, švédská online banka, koupila malý německý startup, který chce „zjednodušit nakupování online“.

Shop.co se sídlem v Düsseldorfu nabízí zdarma „Universal Cart“, rozšíření prohlížeče, které zákazníkům online obchodů umožňuje nakupovat ve všech jejich oblíbených e-shopech při jednom a zaplatit za to jedním jediným kliknutím.

Detailů ohledně obchodu není mnoho, ale proslýchá se, že suma, za kterou banka startup získala, se pohybuje okolo 50 milionů dolarů. Klarna ale tvrdí, že částka je mnohem nižší a že přebírá hlavně IP a jen osm zaměstnanců Shop.co. Rozšíření prohlížeče bude prý také ukončeno.

Asi před rokem německý startup vybral 7 milionů dolarů s tím, že odhad jeho hodnoty byl 27 milionů.

Zdroj: Tech.eu

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce