Reklama

Kryptoburza Kraken míří na obchodování s akciemi a ETF

1. 11. 2023 – | Doba čtení: < 1

Kraken, jedna z největších kryptoburz na světě, se chystá učinit významný skok do tradičního finančního prostoru tím, že nabídne uživatelům možnost obchodovat s akciemi kótovanými na burze v USA a s fondy obchodovanými na burze. Tato strategická novinka má být podle zpráv zahájena ve Spojených státech i ve Velké Británii v roce 2024 v rámci nově vytvořené divize Kraken Securities.

K uskutečnění této ambice společnost Kraken potřebuje příslušné licence. Ve Spojeném království již burza povolení získala. Ve Spojených státech požádala o licenci makléře-dealera od regulačního úřadu pro finanční odvětví (FINRA). V případě úspěchu by tato licence umožnila kryptografické burze legálně působit na americkém burzovním trhu.

Tento krok je v souladu s trendem, kdy kryptoměnové burzy diverzifikují své služby v reakci na dynamiku trhu a poptávku zákazníků. Dokonce i neblaze proslulá FTX.US měla podobné ambice. Kraken se tedy dostane do přímé konkurence fintechů, jako je Robinhood nebo eToro, a bude zajímavé, jak jejich „souboj“ bude pokračovat. Brzy asi nastane doba, kdy uživatelé všech těchto aplikací budou moci obchodovat s tradičními investicemi, investicemi do krypta i samotnými kryptoměnami.

zdroj: fintechranking.com

Další doporučené články

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Greenwashing čili zveličování, nebo dokonce vytváření falešných ekologicky šetrných aktivit ve společnostech se nevyhýbá ani fintechu. Přestože se o greenwashingu už...
1. 12. 2023 – Doba čtení: 2 min
Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

Barbora Vrátilová

Další články autora