Reklama

Lemonade, peer-to-peer pojištění v praxi

26. 9. 2016 – | Doba čtení: < 1

Lemonade chce změnit stojaté vody pojišťovnictví nabídkou peer-to-peer pojištění. Princip služby spočívá v podobném modelu, který dnes funguje v oboru peer-to-peer půjček. Lemonade chce sdružovat investory, kteří budou ochotni podílet se na pojištění jiných lidí a hledají levnější řešení, než existuje aktuálně na trhu.

Pojišťovna nepracuje se svými penězi, pouze je spravuje. Nastavila si výši úplaty na 20 % z pojistného. A neopomněla okomentovat, že průměrná nákladová marže ve spojených státech je 35 %. Lemonade odebrala nejen distribuční náklady (provize), ale minimalizovala i své vlastní, a to co největší automatizací. Tento princip znamená, že pojišťovna nevydělává na tom, že odmítne pojistné plnění a nikdy se tak nedostane do konfliktu se svými zákazníky.

Podle Financial Times, bude společnost po nových klientech chtít, aby při vyplňování údajů do pojistné smlouvy, uvedli i jednu z 15 nabízených charitativních organizací. Klienty se stejným výběrem, bude spojovat do speciálních fondů, z nichž bude vyplácet i pojistné částky. Pokud na konci roku ve fondu zbudou finance, pošle částku uvedené charitativní organizaci. Zákazníci  vědí, že podvodem by poškodili charitu a ne pojišťovnu, aktivují své lepší já. Všichni tak jen získají.

Lemonade byla založena v New Yorku koncem minulého roku, se vstupním kapitálem 13 milionů dolarů. Prozatím se bude muset vypořádat s obrovskou zátěží regulace pojišťovnictví.

Bude v příštích letech znamenat Lemonade v pojišťovnictví to samé jako Uber pro dopravu a Airbnb pro ubytování?

Zdroj: Yahoo FinanceFinancial Times

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min
Duben 2024 na FinTechCowboys

Duben 2024 na FinTechCowboys

Ať už jste v dubnu zažili nové tropické teplotní rekordy nebo vám naopak pomrzla zahrádka, ve fintechu se toho opět událo...
2. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce