Reklama

Liberecká konference CryptoByte bude nabitá obsahem

23. 4. 2024 – | Doba čtení: 2 min

Zdroj: CryptoByte

Třetí ročník kryptoměnové konference CryptoByte zavítá již 4. května 2024 na půdu Technické univerzity v Liberci. Konference se v minulých ročnících zúčastnilo přes 900 návštěvníků a organizátoři rozhodně v kryptoměnové osvětě nemíní polevit.

CryptoByte se do hloubky zabývá především Bitcoinem, ale i kryptoměnami a tématy souvisejícími s nimi. Zaměření konference je také na různé altcoiny, investice, zdanění, ochranu soukromí, bezpečnost, legislativu, regulaci a ekonomiku spojenou s kryptoměnami.

Konference je skvělou příležitostí pro seznámení se s dalšími kryptonadšenci a odborníky. Příležitost, pustit se do rozhovoru s hlavním ekonomem Trinity Bank Lukášem Kovandou nebo si dát kávu s majiteli největší české kryptoměnové burzy Coinmate, se vám jen tak nenaskytne. Mezi dalšími se návštěvníci mohou těšit na ekonoma Josefa Tětka nebo youtubera Jakuba Vejmolu, známého také jako “Kicom”. Nebude chybět ani legenda mezi českými bitcoinery Marek “Slush” Palatinus. Řady řečníků posílí mimojiné také tvůrce první české knihy o Bitcoinu, ekonom a člen Národní ekonomické rady vlády, Dominik Stroukal. Ze slovenských hostů se do Liberce přijede podívat i autor mnoha knih o kryptoměnách Juraj Bednár či globální oportunista Pavol Lupták.

Na konferenci vystoupí skoro 40 přednášejícíh a v programu si to své téma najde opravdu každý – začátečník i odborník, investor nebo i ten, kdo se teprve investovat chystá. V souvislosti s aktuálně proběhlým halvingem bude opravdu o čem mluvit.

“S kryptoměnami a především s bitcoinem jsem se setkal poprvé před více jak 4 lety. Po čase mě napadlo přiblížit tento fantastický nový fenomén širšímu publiku. Začal jsem pracovat na projektu CryptoByte pro všechny nadšence, kterým se, stejně jako mně, nechtělo, svého času, jezdit na konference přes celou republiku. Dnes mohu paradoxně konstatovat, že návštěvníci na CryptoByte jezdí nejen z Čech, ale také z Moravy a dokonce i ze Slovenska,” říká s úsměvem Dušan Kmetyo, zakladatel, duchovní otec celé konference a spolupracovník České kryptoměnové asociace.

CryptoByte však není pouze o panelových diskuzích a přednáškách. Vedle hlavního celodenního programu, který se odehrává ve třech přednáškových aulách, poběží také workshopový program. Na workshopech se v neformální atmosféře můžete pobavit s odborníky na právo a daně v oblasti kryptoměn, zjistit jak funguje aplikace VEXL, hardwarová peněženka Trezor a mnoho dalšího.

Kromě kryptoměn, které jsou společným jmenovatelem konference, se na programu akce nově objeví také blok věnovaný Umělé inteligenci [AI]. AI je na světě teprve chvilku a přesto pomáhá mnoha firmám rozhodovat, navrhovat strategie i obchodovat na burze. Vznik  mediálních platforem s umělou inteligencí je tady, a tak jsou připraveny i přednášky na téma ověřování důvěryhodnosti zpráv zápisem do blockchainu.

Fyzicky přítomen bude i Aik – umělá inteligence, mluvící česky v reálném čase.

Tímto ročníkem chtějí organizátoři přiblížit kryptoměny i těm, kteří se v tomto odvětví tolik nepohybují. Konference je skvělou příležitostí, jak vkročit do světa kryptoměn. Absolvovat workshop pro ty, kdo jsou v bitcoinu úplnými nováčky, nainstalovat si první bitcoinovou peněženku a zaplatit bitcoinem třeba za kávu, oběd nebo za šatnu. Účastníci mohou poznat klíčové firmy, na kterých česká kryptoměnová komunita stojí a seznámit se s těmi, kteří o kryptoměnách natáčí videa, píší články či díky Bitcoinu žijí svůj životní sen.

Zdroj: CryptoByte

Další doporučené články

Martin Pacholet

blockchain, UX, openbanking, BankID a wealth management, to jsou aktivity, kterým se v posledních letech intenzivně věnuje.

Další články autora