Reklama

Mark Zuckerberg bude svědčit před Kongresem, pravděpodobně se nevyhne složitým otázkám na téma Libry, kryptoměny Facebooku

13. 10. 2019 – | Doba čtení: < 1

Mark Zuckerberg zamíří tento měsíc do Washingtonu, kde se postaví před zákonodárce, kteří jsou skeptičtí, co se týče plánů Facebooku zavést svoji vlastní kryptoměnu.

Generální ředitel Facebooku bude 23. října svědčit před americkou komisí, řekla reprezentantka Maxine Waters. Waters, kalifornská demokratka, která komisi předsedá, řekla, že Zuckerberg vystoupí coby jediný svědek na slyšení, nazvaném „Prošetření Facebooku a jeho dopadu na sektory finančních služeb a bydlení“. 

Zuckerberg se podle všeho nevyhne neúprosným otázkám zákonodárců ohledně Libry, kryptoměnové spekulace Facebooku, která má být nasazena v červnu 2020. 

Libra si už vysloužila pozornost zákonodárců. V červnu Waters a další čelní demokraté poslali Facebooku dopis, kterým vyzvali společnost k zastavení kryptoměny, a Waters, pokud jde o Libru, vyslovila „vážné obavy“.

Waters je autorkou návrhu zákona, který by znemožnil Facebooku a dalším technologickým gigantům získat licenci nebo se registrovat jako americká finanční instituce. Pokud by byl schválen, postavil by zákon Libru a další podobné měny vytvořené platformami sociálních sítí mimo zákon. 

To, že souhlasí s účastí na veřejném slyšení, je pro Zuckerberga poměrně netypické. Ve Washingtonu se naposledy ukázal v dubnu 2018, kdy čelil vytrvalému, 5 hodin trvajícímu dotazování zákonodárců na téma skandálu ohledně soukromí britské politické konzultační firmy Cambridge Analytica.

Podle Forbes bylo údajně v plánu, že místo Zuckerberga vystoupí na téma Libry Sheryl Sandberg, provozní ředitelka Facebooku, členové komise ji však na začátku října odmítli a vyžádali si svědectví samotného Zuckerberga.

Zdroj: BusinessInsider

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min
N26 spustila sdílené účty v dalších zemích

N26 spustila sdílené účty v dalších zemích

Digitální banka N26 spustila na začátku dubna funkci Sdílených účtů na nových 21 trzích. Sdílené účty umožňují zákazníkům N26 spravovat...
30. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce