Reklama

Mark Zuckerberg bude svědčit před Kongresem, pravděpodobně se nevyhne složitým otázkám na téma Libry, kryptoměny Facebooku

13. 10. 2019 – | Doba čtení: < 1

Mark Zuckerberg zamíří tento měsíc do Washingtonu, kde se postaví před zákonodárce, kteří jsou skeptičtí, co se týče plánů Facebooku zavést svoji vlastní kryptoměnu.

Generální ředitel Facebooku bude 23. října svědčit před americkou komisí, řekla reprezentantka Maxine Waters. Waters, kalifornská demokratka, která komisi předsedá, řekla, že Zuckerberg vystoupí coby jediný svědek na slyšení, nazvaném „Prošetření Facebooku a jeho dopadu na sektory finančních služeb a bydlení“. 

Zuckerberg se podle všeho nevyhne neúprosným otázkám zákonodárců ohledně Libry, kryptoměnové spekulace Facebooku, která má být nasazena v červnu 2020. 

Libra si už vysloužila pozornost zákonodárců. V červnu Waters a další čelní demokraté poslali Facebooku dopis, kterým vyzvali společnost k zastavení kryptoměny, a Waters, pokud jde o Libru, vyslovila „vážné obavy“.

Waters je autorkou návrhu zákona, který by znemožnil Facebooku a dalším technologickým gigantům získat licenci nebo se registrovat jako americká finanční instituce. Pokud by byl schválen, postavil by zákon Libru a další podobné měny vytvořené platformami sociálních sítí mimo zákon. 

To, že souhlasí s účastí na veřejném slyšení, je pro Zuckerberga poměrně netypické. Ve Washingtonu se naposledy ukázal v dubnu 2018, kdy čelil vytrvalému, 5 hodin trvajícímu dotazování zákonodárců na téma skandálu ohledně soukromí britské politické konzultační firmy Cambridge Analytica.

Podle Forbes bylo údajně v plánu, že místo Zuckerberga vystoupí na téma Libry Sheryl Sandberg, provozní ředitelka Facebooku, členové komise ji však na začátku října odmítli a vyžádali si svědectví samotného Zuckerberga.

Zdroj: BusinessInsider

Další doporučené články

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Letní prázdniny se nám přehouply do druhé poloviny, ale ve fintechu nic jako prázdniny neexistuje, proto vám i tentokrát shrneme nejzajímavější...
3. 8. 2022 – Doba čtení: 2 min
Společnost Barclays bude hostit CBDC hackathon

Společnost Barclays bude hostit CBDC hackathon

Společnost Barclays oznámila, že v září uspořádá „Barclays CBDC Hackathon 2022“, aby podpořila vznik nových technologií ve velkých bankách. Cílem akce...
27. 7. 2022 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce