Reklama

Mastercard přidává svoje platby do chytrých hodinek Fitbit

4. 9. 2017 – | Doba čtení: 2 min

Mastercard přináší svoje bezkontaktní platby do chytrých hodinek Fitbit Ionic. S Fitbit Ionic si budou nadšenci do fitness, kteří zařízení používají, moci přidat svoje platební karty do svých fitness chytrých hodinek a platit tak jejich pouhým přiložením k platebnímu terminálu na více než 6,6 milionech obchodních míst po celém světě.

Počínaje 28. srpnem 2017 je možné objednat si toto Fitbit zařízení na webových stránkách společnosti s tím, že k dispozici bude v říjnu. Mastercard řekla, že platební funkce bude nejprve za účasti spolupracujících bank podporována ve Spojených státech a brzy poté se rozšíří i na ostatní trhy po celém světě.

„Zákazníci dnes očekávají, že jim technologie pomohou s jejich každodenními povinnostmi, a to pokud možno v co nejméně krocích nebo klicích,“ prohlásil Kiki Del Valle z Mastercard. „Po přidání platební funkce do zařízení Fitbit si držitelé platebních karet Mastercard mohou jednoduše koupit, co potřebují, aniž by si s sebou museli brát peněženku.“

Klíčem k zabezpečení peněz, které je možné mít na sobě, stejně jako třeba oblečení nebo šperky, je služba, prostřednictvím které Mastercard vygeneruje unikátní číslo nebo kupon, které nahradí 16místné číslo platební karty. Číslo je nejen odlišné od čísla karty, ale je také – pokud by se někdo pokusil provést transakci z jiného zařízení – samo o sobě k ničemu.

Tento počin není prvním průnikem Mastercard na trh se zařízeními, která nosíme na sobě. Kromě integrace své technologie do Apple Pay (a iWatch) prostřednictvím partnerů vydávajících její karty, spolupracuje Mastercard také s FitPay. Obě společnosti nedávno oznámily, že spouští možnost virtuální předplacené Mastercard pro výrobce jakéhokoli originálního vybavení, kteří do svých produktů začlení platformu FitPay.

Zdroj: BankingTech.com

 

Další doporučené články

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Greenwashing čili zveličování, nebo dokonce vytváření falešných ekologicky šetrných aktivit ve společnostech se nevyhýbá ani fintechu. Přestože se o greenwashingu už...
1. 12. 2023 – Doba čtení: 2 min
Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce