Reklama

Mastercard si vybral novou várku společností do programu Start Path

24. 5. 2024 – | Doba čtení: 3 min

Zdroj: redakce

Společnost Mastercard přivítala pět nových firem do svého startovacího programu Start Path, který je určený speciálně pro firmy v oblasti kryptoměn a blockchainu. Mastercard spustil tuto verzi svého programu v roce 2021 ve snaze podpořit mladé firmy působící v tomto odvětví.

Nejnovější výběr je výsledkem snah Mastercardu prozkoumat budoucí použití blockchainu a digitálních aktiv ve startupech po celém světě. Účastníci získají v rámci virtuálního čtyřměsíčního programu možnost spolupráce, školení na míru a přístup k zákazníkům a kanálům společnosti Mastercard.

Novými členy je francouzská společnost vydávající krypto platební karty Kulipa, britská blockchainová společnost Parfin, singapurský peaq, americký startup Triangle a belgický Venly. Pojďme se na ně podívat trochu víc zblízka.

Kulipa

Kulipa je francouzská společnost, která se zaměřuje na krypto platby. Kryptoměny jsou podle ní budoucností finančního světa z mnoha důvodů – jsou efektivní, rychlé, inkluzivní. V současné době však existuje příliš mnoho potíží pro jejich masové přijetí, zejména v oblasti plateb.

Kulipa proto vydává krypto platební karty. Chce přinést široké veřejnosti možnost platit právě kryptem. Koncový uživatel s jejich kartou může platit kryptem za své non-custodial peněženky, kdekoli, kde je přijímána karta Mastercard. Obchodníci nemusí přijímat krypto (nebo o něm dokonce ani vědět), aby u nich uživatelé mohli utrácet své peníze. Na pozadí plynule převádí USDC na fiat, čímž zajišťujeme hladký průběh plateb pro všechny. V současné době podporuje USDC, do budoucna se očekává rozšíření o EVM blockchainy a také Solanu.

Parfin

Parfin je britská blockchainová společnost, která nabízí nástroje pro správu digitálních aktiv na jedné platformě. Její modulární platforma zvaná Terminal se napojuje na globální krypto systém, umožňuje bezpečnou úschovu digitálních aktiv, zjednodušuje jejich správu a současně má přinášet vysokou úroveň zabezpečení. Parfin nabízí společnostem komplexní infrastrukturu a řešení pro tokenizaci aktiv. Parfin také nabízí celou řadu integrací na aplikace a nástroje jako je Kraken, Metamask, Coinbase a další a tak umí dosáhnout lepších výsledků, než při obchodování jenom na jedné z nich.

peaq

Singapurská společnost peaq nabízí decentralizovanou digitální infrastrukturu pro aplikace použitelné v reálném světě (DePIN). Základem řešení je tokenizace reálných věcí (RWA, Real World Assets) – například automobilů. Peaq si můžete představit jako globální počítač – je to komunitou řízená síť, v níž si komunity vytvářejí aplikace pro své použití. Peaq je blockchain 1. vrstvy, který je speciálně určen pro decentralizované sítě fyzické infrastruktury (DePIN). Peaq je navržen tak, aby využíval tokeny pro podporu růstu propojených fyzických infrastruktur, a vyniká schopností zpracovat více než 10 000 transakcí za sekundu.

Síť poskytuje širokou škálu modulárních funkcí DePIN připravených k použití, které vybavují DePIN a dApps základními funkcemi, mezi něž patří: řízení přístupu na základě rolí, ověřování dat, bezproblémové zpracování strojových plateb, ukládání dat, indexování dat, autonomní agenti AI a další.

Triangle

Americký startup Triangle upřednostňuje udržitelnost prostřednictvím datové platformy, která propojuje klimatické údaje s finančními. Tato platforma vytváří základní údaje o emisích uhlíku, usnadňuje průběžné monitorování a zajišťuje soulad s regulačními rámci. Díky včasnému získávání dat ze senzorů, chytrých měřičů a propojených účtů veřejných služeb poskytuje automatizovaný zdroj dat pro půjčky spojené s udržitelností, uhlíkové kredity a požadavky na podávání zpráv.

Venly

Belgická společnost Venly usnadňuje vývojářům a podnikům integraci blockchainu, a podporuje tak růst tohoto odvětví a digitální transformaci. 

Venly se prezentuje jako přední platforma webu 3, která je navržena tak, aby vývojářům i firmám zpřístupnila a usnadnila integraci blockchainové technologie. Díky snadno použitelným rozhraním API, sadám SDK a komplexním průvodcům Venly zjednodušuje proces zavádění blockchainu pro aplikace, hry, platformy a značky a usnadňuje bezproblémový nástup uživatelů a efektivní správu digitálních aktiv. Venly umožňuje společnostem z různých odvětví využívat blockchain k růstu a digitální transformaci.

Zdroj: mastercard.com a weby společností

Další doporučené články

Inbank rozšiřuje na českém trhu své služby

Inbank rozšiřuje na českém trhu své služby

Estonská digitální banka Inbank rozšiřuje své portfolio a představuje nové možnosti vkladových účtů a osobních půjček. Tyto služby jsou dalším krokem v úsilí...
13. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce