Reklama

Mastercard zahajuje program udržitelných karet

3. 8. 2020 – | Doba čtení: 2 min

mastercard

Společnost Mastercard zahajuje program udržitelných karet a chce docílit toho, že vydavatelé jejích karet přejdou na ekologičtější alternativy, jako jsou recyklované, biologicky rozložitelné a oceánské plasty.

Každý rok se vyrobí přibližně šest miliard platebních karet – většina z nich je vyrobena z biologicky nerozložitelných plastů, jako je PVC (polyvinylchlorid). Nahrazovány jsou každé 3-4 roky a způsobují tak kolem 5,7 milionů tun přebytečného plastu na skládkách po celém světě.

Společnost Mastercard iniciovala v roce 2018 skupinu Partnerství pro ekologické platby (GPP), aby pomohla odvětví platebních karet snížit závislost na PVC plastech při výrobě karet.

„Náš cíl je jednoduchý: chceme pomoci bankám nabízet spotřebitelům ekologičtější karty a podnikáme konkrétní kroky k dosažení této změny,“ říká Ajay Bhalla, prezident společnosti Cyber & Intelligence, Mastercard. „Tímto způsobem vyhrává každý – je to lepší pro životní prostředí, je to lepší pro podnikání a splňuje to vyvíjející se potřeby spotřebitelů.“

Již více než 60 finančních institucí – včetně špičkových bank, jako jsou DBS, Santander a Crédit Agricole – má začít vydávat karty ze schválených materiálů.

„Jsme potěšeni, že spolupracujeme se společností Mastercard na této důležité ekologické iniciativě s novou kartou DBS Eco Card, první kreditní kartou v Asii vyrobenou z kyseliny polymléčné – obnovitelného a biologicky rozložitelného polymerního materiálu, který při spalování neuvolňuje žádné toxické plyny,“ říká LIM Him Chuan, generální ředitel DBS Bank (Tchaj-wan). „Se společnostmi DBS a Mastercard, které jsou zaměřené na udržitelnost, zdůrazňuje tato karta náš závazek chránit životní prostředí jako cestu vpřed.“

Společnost Mastercard vytvořila seznam udržitelných materiálů pro výrobu karet včetně informací o tom, kde je získat, aby bankám a dalším vydavatelům karet pomohla s hladkých přechodem na nový trend.

„Víme, že naši zákazníci hledají udržitelnější produkty a hledají způsoby, jak ve světě uskutečnit pozitivní změnu. Tento přístup nám umožnil nejen dostát potřebám spotřebitelů, ale také nabídnout produkt, který je v souladu s hodnotami udržitelnosti naší společnosti,“ říká Marco Briata, vedoucí oddělení digitálních plateb – Crédit Agricole Italia.

Přechod na udržitelné plasty podpořila také společnost Visa, která oznámila plány na zavedení karet vyrobených z recyklovaných materiálů do všech finančních institucí po celém světě. Na vývoji karet spolupracovala Visa se skupinou CPI Card a společně chtějí uvést na trh kartu, která je vyrobena z recyklovaného plastu téměř z 98%.

Zdroj: finextra

Foto: pixabay

Další doporučené články

Inbank rozšiřuje na českém trhu své služby

Inbank rozšiřuje na českém trhu své služby

Estonská digitální banka Inbank rozšiřuje své portfolio a představuje nové možnosti vkladových účtů a osobních půjček. Tyto služby jsou dalším krokem v úsilí...
13. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce