Reklama

Mastercard zahajuje program udržitelných karet

3. 8. 2020 – | Doba čtení: 2 min

mastercard

Společnost Mastercard zahajuje program udržitelných karet a chce docílit toho, že vydavatelé jejích karet přejdou na ekologičtější alternativy, jako jsou recyklované, biologicky rozložitelné a oceánské plasty.

Každý rok se vyrobí přibližně šest miliard platebních karet – většina z nich je vyrobena z biologicky nerozložitelných plastů, jako je PVC (polyvinylchlorid). Nahrazovány jsou každé 3-4 roky a způsobují tak kolem 5,7 milionů tun přebytečného plastu na skládkách po celém světě.

Společnost Mastercard iniciovala v roce 2018 skupinu Partnerství pro ekologické platby (GPP), aby pomohla odvětví platebních karet snížit závislost na PVC plastech při výrobě karet.

„Náš cíl je jednoduchý: chceme pomoci bankám nabízet spotřebitelům ekologičtější karty a podnikáme konkrétní kroky k dosažení této změny,“ říká Ajay Bhalla, prezident společnosti Cyber & Intelligence, Mastercard. „Tímto způsobem vyhrává každý – je to lepší pro životní prostředí, je to lepší pro podnikání a splňuje to vyvíjející se potřeby spotřebitelů.“

Již více než 60 finančních institucí – včetně špičkových bank, jako jsou DBS, Santander a Crédit Agricole – má začít vydávat karty ze schválených materiálů.

„Jsme potěšeni, že spolupracujeme se společností Mastercard na této důležité ekologické iniciativě s novou kartou DBS Eco Card, první kreditní kartou v Asii vyrobenou z kyseliny polymléčné – obnovitelného a biologicky rozložitelného polymerního materiálu, který při spalování neuvolňuje žádné toxické plyny,“ říká LIM Him Chuan, generální ředitel DBS Bank (Tchaj-wan). „Se společnostmi DBS a Mastercard, které jsou zaměřené na udržitelnost, zdůrazňuje tato karta náš závazek chránit životní prostředí jako cestu vpřed.“

Společnost Mastercard vytvořila seznam udržitelných materiálů pro výrobu karet včetně informací o tom, kde je získat, aby bankám a dalším vydavatelům karet pomohla s hladkých přechodem na nový trend.

„Víme, že naši zákazníci hledají udržitelnější produkty a hledají způsoby, jak ve světě uskutečnit pozitivní změnu. Tento přístup nám umožnil nejen dostát potřebám spotřebitelů, ale také nabídnout produkt, který je v souladu s hodnotami udržitelnosti naší společnosti,“ říká Marco Briata, vedoucí oddělení digitálních plateb – Crédit Agricole Italia.

Přechod na udržitelné plasty podpořila také společnost Visa, která oznámila plány na zavedení karet vyrobených z recyklovaných materiálů do všech finančních institucí po celém světě. Na vývoji karet spolupracovala Visa se skupinou CPI Card a společně chtějí uvést na trh kartu, která je vyrobena z recyklovaného plastu téměř z 98%.

Zdroj: finextra

Foto: pixabay

Další doporučené články

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Greenwashing čili zveličování, nebo dokonce vytváření falešných ekologicky šetrných aktivit ve společnostech se nevyhýbá ani fintechu. Přestože se o greenwashingu už...
1. 12. 2023 – Doba čtení: 2 min
Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce