Reklama

Monzo, banka, která dala pojmu „open banking“ nový rozměr, spustila integraci s IFTTT

Britská digitální banka Monzo představila integraci se službou IFTTT. Monzo tímto krokem posouvá myšlenku open bankingu na nový level.

18. 6. 2018 – | Doba čtení: 2 min

Pro ty, kteří  IFTTT neznají, jedná se o službu, která umožní prostřednictvím jednoduchého uživatelského rozhraní nastavovat různá pravidla pro různé aplikace a tímto způsobem automatizovat rutinní akce uživatelů. Já například denně používám automatizaci, spočívající v tom, že si hvězdičkou označím zajímavý tweet, který mě zaujal, ale nemám v danou chvíli čas si jej přečíst. IFTTT mi následně pošle na takto označený článek odkaz do aplikace Pocket, kde se k němu později můžu vrátit. Toto je však jen jeden z doslova milionů způsobů využití tohoto skvělého nástroje.

Několik pravidel pro Monzo i IFTTT portálu

Monzo touto integrací umožnila uživatelům vytvořit miliony a miliony na míru šitých instrukcí, které každý může využít dle své vlastní libosti. Uživatelům se tak otevírají neomezené možnosti a oblasti chytrého bankovnictví. Služba je k dispozici asi týden a už teď je vidět, k jakým nejrůznějších účelům ji lidé využívají.  Zaujal mě třeba nápad převést si na spořicí účel nevelkou částku peněz na nové boty pokaždé, když jde jeho autor běhat.

„Vždy jsme chtěli našim uživatelům poskytnou personalizovanou správu financí, která by byla šitá přímo na míru jejich potřebám“, říká Simon Vans-Colina, která vedla v Monzo vývoj této integrace.

Jste-li tedy uživateli Monzo, stačí, když si svůj účet zaregistrujete na IFTTT a můžete začít využívat již nepřeberné množství nastavených funkcí. Anebo si vytvořte vlastní a sdílejte je s komunitou více než 700 tisíc uživatelů digitální banky Monzo. Je nutné podotknout, že v tuto chvíli Monzo z důvodu bezpečnosti povolila pouze transakce, které se dějí přímo na účtu uživatelů. Není tak možné posílat peníze na cizí účty, aby se tak zabránilo nechtěnému „vyluxování“ peněz vinou nastavení nesprávného pravidla.

Zdroj: Podcast-FinTech Insider

Další doporučené články

Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce