Reklama

Monzo reorganizuje zisky, uvede podnikatelské bankovní účty

12. 2. 2019 – | Doba čtení: < 1

Digitální banka Monzo spouští svoje první účty pro firmy. Challenger ve ztrátě se tak pokouší najít nový způsob, jak generovat zisk.

Banka otevře čekací listinu a do beta testování nejprve pustí prvních 100 žadatelů. Monzo doufá, že bankovní účty pro malé podniky spustí do konce roku 2019. 

Banka v současné době čeká na výsledek alokace 775 milionů liber z opravného fondu RBS, z něhož by měla také část získat.  

Monzo v roce 2017 oznámila ztrátu v hodnotě 33,1 milionu liber, podnikatelské účty by jí však měly umožnit značný růst zisků. Fintechové banky jako Monzo se zaměřovaly na zákazníky, kteří si na jejich účet každý měsíc ukládají své výplaty, jež jim na oplátku umožní půjčovat stále větší sumy a generovat tak rostoucí zisky. 

Generální ředitel Tom Blomfield označil současný bankovní systém za „rozbitý“ a dodal, že společnostem trvá příliš dlouhou otevřít si účty a pochopit složitý systém poplatků, nastavený bankami.

I když stávající soukromé účty Monzo nejsou zpoplatněné, Sunday Times oznámily, že uživatelům těch podnikatelských bude účtován drobný poplatek. 

Monzo v loňském velkém kole financování vybrala přes 100 milionů liber a je oceňována na více než miliardu. 

Zdroj: Blog.monzo.com

Další doporučené články

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Greenwashing čili zveličování, nebo dokonce vytváření falešných ekologicky šetrných aktivit ve společnostech se nevyhýbá ani fintechu. Přestože se o greenwashingu už...
1. 12. 2023 – Doba čtení: 2 min
Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce