Reklama

Monzo reorganizuje zisky, uvede podnikatelské bankovní účty

12. 2. 2019 – | Doba čtení: < 1

Digitální banka Monzo spouští svoje první účty pro firmy. Challenger ve ztrátě se tak pokouší najít nový způsob, jak generovat zisk.

Banka otevře čekací listinu a do beta testování nejprve pustí prvních 100 žadatelů. Monzo doufá, že bankovní účty pro malé podniky spustí do konce roku 2019. 

Banka v současné době čeká na výsledek alokace 775 milionů liber z opravného fondu RBS, z něhož by měla také část získat.  

Monzo v roce 2017 oznámila ztrátu v hodnotě 33,1 milionu liber, podnikatelské účty by jí však měly umožnit značný růst zisků. Fintechové banky jako Monzo se zaměřovaly na zákazníky, kteří si na jejich účet každý měsíc ukládají své výplaty, jež jim na oplátku umožní půjčovat stále větší sumy a generovat tak rostoucí zisky. 

Generální ředitel Tom Blomfield označil současný bankovní systém za „rozbitý“ a dodal, že společnostem trvá příliš dlouhou otevřít si účty a pochopit složitý systém poplatků, nastavený bankami.

I když stávající soukromé účty Monzo nejsou zpoplatněné, Sunday Times oznámily, že uživatelům těch podnikatelských bude účtován drobný poplatek. 

Monzo v loňském velkém kole financování vybrala přes 100 milionů liber a je oceňována na více než miliardu. 

Zdroj: Blog.monzo.com

Další doporučené články

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Červenec 2022 na FinTechCowboys

Letní prázdniny se nám přehouply do druhé poloviny, ale ve fintechu nic jako prázdniny neexistuje, proto vám i tentokrát shrneme nejzajímavější...
3. 8. 2022 – Doba čtení: 2 min
Společnost Barclays bude hostit CBDC hackathon

Společnost Barclays bude hostit CBDC hackathon

Společnost Barclays oznámila, že v září uspořádá „Barclays CBDC Hackathon 2022“, aby podpořila vznik nových technologií ve velkých bankách. Cílem akce...
27. 7. 2022 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce