Reklama

Motion code card (dynamický CVC)

7. 1. 2020 – | Doba čtení: 2 min

Deutsche Bank ve Španělsku se chystá zavést kreditní kartu s dynamickým CVC kódem, který se bude měnit každé čtyři hodiny. Deutsche Bank se spojila se společnostmi Mastercard a Idemia a novou technologii karet s tzv. pohyblivým kódem zahrnuli pod značku Tarjeta Calma.

Jedná se o technologii vyvinutou společností @Idemia a jde o průlom v zabezpečení karet při online transakcích. Místo statického tištěného CVC kódu bude kreditní karta obsahovat mini obrazovku, která se náhodně mění a zajišťuje tak větší bezpečnost online plateb proti krádežím a padělání.

“Mastercard Tarjeta Calma společnosti Deutsche Bank půjde za hranice běžných karetních benefitů a nabídne zákazníkům nejnovější bezpečnostní technologii,” řekl Luis Miegimolle, manažer pro kreditní karty společnosti Deutsche Bank. “Jsme nadšení, že můžeme tuto technologii uvést jako první ve Španělsku a představit tento nový produkt vytvořený společnostmi Mastercard a Idemia.”

Nejedná se o první použití této technologie, již v loňském roce se začal tento bezpečnostní prvek pilotovat v rámci bankovní skupiny Bank Negara Malaysia (RHB).

Z uživatelského pohledu se téměř nic nemění, až na to, že při zadávání údajů o kartě, ji musí mít skutečně fyzicky u sebe. Nepůjde zadat platbu kartou pouze „z paměti“. Banka RHB uvádí, že například v roce 2018 byla většina karetních podvodů z oblasti neautorizovaných card-not-presented transakcí. Čili jednalo se o online zneužití, kdy nebyla vyžadována dodatečná autorizace a kdy útočník měl k dispozici typicky pouze kompletní data o kartě a základní informace o majiteli.

Bezpečnostní algoritmy společnosti Idemia umožňují pro jednotlivé banky nastavit si délku platnosti pohyblivého kódu – může být nastaven třeba i na kratší časový interval jako je jedna hodina.

Zdroj: idemia.com

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce