Reklama

N26 se v USA daří, přesto propouští

19. 5. 2020 – | Doba čtení: < 1

new york

Německá challenger banka N26 oznámila propouštění z provozních důvodů, které se týká centrály v New Yorku. Na té pracuje celkem 90 lidí. Celosvětově má společnost na 1500 zaměstnanců a podle dostupných informací se žádné další propouštění zatím nechystá. Od dubna však pracuje na 150 zaměstnanců v Berlíně a Barceloně na zkrácený úvazek, případně dostávají zaplaceno pouze poloviční plat.

Jedním z propuštěných zaměstnanců fintechu byl také Mitch Babineaux, který pracoval ve společnosti jako manažer pro získávání talentů od podzimu 2018. Tisku uvedl, že propouštění přišlo jako blesk z čistého nebe, ale že se společnost N26 o propuštěné řádně postarala.

V porovnání s další evropskou challenger bankou Monzo si však N26 nevede špatně. Monzo totiž začátkem dubna zavřela svou kancelář v Las Vegas a propustila tak 165 zaměstnanců.

N26 momentálně mezi evropskými challenger bankami v USA vede. Spravuje podíl 3,55% amerických spotřebitelů. Pro porovnání – Revolut drží podíl 0,97% a Monzo 0,23%. Nicméně nejúspěšnější challenger bankou ve Spojených státech zůstává místí Chime, která drží 60% trhu.

Americký generální ředitel N26 Nicholas Kopp by měl letos v létě odejít a jeho nástupce se zatím hledá. Situace napovídá, že pozice bude obsazena někým z berlínského ústředí.

Začátkem května požádala společnost o finanční injekci u stávajících investorů ve výši 100 milionů USD. Kapitál chce použít k růstu trhu v Evropě, USA a Brazílii, které se zdají atraktivnější než Spojené království, kde N26 začátkem tohoto roku ukončila veškeré aktivity. O tomto kroku a jeho důvodech jsme již dříve informovali.

Zdroj: fintechfutures.com

Foto od Dan Calderwood na Unsplash

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min
N26 spustila sdílené účty v dalších zemích

N26 spustila sdílené účty v dalších zemích

Digitální banka N26 spustila na začátku dubna funkci Sdílených účtů na nových 21 trzích. Sdílené účty umožňují zákazníkům N26 spravovat...
30. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Argentina zavedla povinnou registraci krypto firem

Argentina zavedla povinnou registraci krypto firem

Poslední krok Argentiny k prosazení registračních požadavků pro společnosti s kryptoměnami vyvolal diskuse v globální kryptoměnové komunitě. Iniciativa, kterou vedla Comisión Nacional de...
10. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce