Reklama

N26 spouští spořicí účet s Raisin

16. 5. 2017 – | Doba čtení: 2 min

N26 přichází s další funkcí, pomocí které staví moderní retailovou banku pro evropské zákazníky. Tentokrát se společnost spojuje s Raisin, německým startupem, který je znám také jako WeltSparen. Několika málo kliknutími si budete moci otevřít spořicí účet a uložit si peníze, které nepotřebujete.

Raisin nepřipravuje spořicí účet sám. Naopak: spojuje se s finančními institucemi napříč Eurozónou, aby vám mohl nabídnout ty nejlepší sazby. Řekněme, že máte k dispozici 10 tisíc Euro a jste ochotní spořit několik let. Raisin pro vás najde banku v Portugalsku nebo Rakousku, a to tak, abyste dosáhli na ty nejlepší sazby.

Ale to není vše: Raisin za vás také otevře účet, takže vy nemusíte ztrácet čas s tím spojeným papírováním. Sazby, které vám nabídne, závisí na vašem počátečním vkladu a zvoleném období. N26 říká, že můžete očekávat úrokovou sazby až 1,5 % ročně.

Všechny vaše vklady jsou přitom v rámci Evropské Unie pojištěny národním Fondem pojištění vkladů, a to až do výše 100 tisíc Euro.

N26 teď tuto funkci spouští pouze v Německu, ale Raisin přijímá také zákazníky z ostatních zemí, kde můžeme očekávat její příchod na konci tohoto roku. A pokud nechcete mít svoje peníze uvězněné na spořicím účtu, má pro vás N26 také nabídku – později tento rok nabídne spoření přes noc.

Raisin postavil API, která mu umožní spojení s N26. Jak už je zvykem, má N26 v plánu vytvořit fintechový hub, který se postará o všechny vaše finanční potřeby. Tímto způsobem nebudete muset při využívání většiny funkcí vůbec opustit aplikaci.

Další novinkou je, že N26 právě najal oblastního manažera pro Itálii. V budoucnu se tedy můžeme těšit na tým speciálně vyčleněný pro italský trh, stejně jako na spoření, investice, přečerpání a další funkce.

Zdroj: TechCrunch

Další doporučené články

Množství ransomware útoků neustále roste

Množství ransomware útoků neustále roste

Americké ministerstvo financí uvedlo, že finanční instituce loni utratily téměř 1,2 miliardy dolarů za platby související s ransomwarem, přičemž šlo nejčastěji...
18. 11. 2022 – Doba čtení: < 1 min
Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Visa i Mastercard chystají nové krypto karty

Zdá se, že krypto karty se dostávají do centra pozornosti. Binance s Mastercard nedávno v Argentině uvedly kryptoměnovou platební kartu, která umožňuje...
9. 11. 2022 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Katka, Eva, Petr, Vašek a Zdeněk. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce