Reklama

N26 spouští spořicí účet s Raisin

16. 5. 2017 – | Doba čtení: 2 min

N26 přichází s další funkcí, pomocí které staví moderní retailovou banku pro evropské zákazníky. Tentokrát se společnost spojuje s Raisin, německým startupem, který je znám také jako WeltSparen. Několika málo kliknutími si budete moci otevřít spořicí účet a uložit si peníze, které nepotřebujete.

Raisin nepřipravuje spořicí účet sám. Naopak: spojuje se s finančními institucemi napříč Eurozónou, aby vám mohl nabídnout ty nejlepší sazby. Řekněme, že máte k dispozici 10 tisíc Euro a jste ochotní spořit několik let. Raisin pro vás najde banku v Portugalsku nebo Rakousku, a to tak, abyste dosáhli na ty nejlepší sazby.

Ale to není vše: Raisin za vás také otevře účet, takže vy nemusíte ztrácet čas s tím spojeným papírováním. Sazby, které vám nabídne, závisí na vašem počátečním vkladu a zvoleném období. N26 říká, že můžete očekávat úrokovou sazby až 1,5 % ročně.

Všechny vaše vklady jsou přitom v rámci Evropské Unie pojištěny národním Fondem pojištění vkladů, a to až do výše 100 tisíc Euro.

N26 teď tuto funkci spouští pouze v Německu, ale Raisin přijímá také zákazníky z ostatních zemí, kde můžeme očekávat její příchod na konci tohoto roku. A pokud nechcete mít svoje peníze uvězněné na spořicím účtu, má pro vás N26 také nabídku – později tento rok nabídne spoření přes noc.

Raisin postavil API, která mu umožní spojení s N26. Jak už je zvykem, má N26 v plánu vytvořit fintechový hub, který se postará o všechny vaše finanční potřeby. Tímto způsobem nebudete muset při využívání většiny funkcí vůbec opustit aplikaci.

Další novinkou je, že N26 právě najal oblastního manažera pro Itálii. V budoucnu se tedy můžeme těšit na tým speciálně vyčleněný pro italský trh, stejně jako na spoření, investice, přečerpání a další funkce.

Zdroj: TechCrunch

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min
N26 spustila sdílené účty v dalších zemích

N26 spustila sdílené účty v dalších zemích

Digitální banka N26 spustila na začátku dubna funkci Sdílených účtů na nových 21 trzích. Sdílené účty umožňují zákazníkům N26 spravovat...
30. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Argentina zavedla povinnou registraci krypto firem

Argentina zavedla povinnou registraci krypto firem

Poslední krok Argentiny k prosazení registračních požadavků pro společnosti s kryptoměnami vyvolal diskuse v globální kryptoměnové komunitě. Iniciativa, kterou vedla Comisión Nacional de...
10. 4. 2024 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce