Reklama

N26 spouští spořicí účet s Raisin

16. 5. 2017 – | Doba čtení: 2 min

N26 přichází s další funkcí, pomocí které staví moderní retailovou banku pro evropské zákazníky. Tentokrát se společnost spojuje s Raisin, německým startupem, který je znám také jako WeltSparen. Několika málo kliknutími si budete moci otevřít spořicí účet a uložit si peníze, které nepotřebujete.

Raisin nepřipravuje spořicí účet sám. Naopak: spojuje se s finančními institucemi napříč Eurozónou, aby vám mohl nabídnout ty nejlepší sazby. Řekněme, že máte k dispozici 10 tisíc Euro a jste ochotní spořit několik let. Raisin pro vás najde banku v Portugalsku nebo Rakousku, a to tak, abyste dosáhli na ty nejlepší sazby.

Ale to není vše: Raisin za vás také otevře účet, takže vy nemusíte ztrácet čas s tím spojeným papírováním. Sazby, které vám nabídne, závisí na vašem počátečním vkladu a zvoleném období. N26 říká, že můžete očekávat úrokovou sazby až 1,5 % ročně.

Všechny vaše vklady jsou přitom v rámci Evropské Unie pojištěny národním Fondem pojištění vkladů, a to až do výše 100 tisíc Euro.

N26 teď tuto funkci spouští pouze v Německu, ale Raisin přijímá také zákazníky z ostatních zemí, kde můžeme očekávat její příchod na konci tohoto roku. A pokud nechcete mít svoje peníze uvězněné na spořicím účtu, má pro vás N26 také nabídku – později tento rok nabídne spoření přes noc.

Raisin postavil API, která mu umožní spojení s N26. Jak už je zvykem, má N26 v plánu vytvořit fintechový hub, který se postará o všechny vaše finanční potřeby. Tímto způsobem nebudete muset při využívání většiny funkcí vůbec opustit aplikaci.

Další novinkou je, že N26 právě najal oblastního manažera pro Itálii. V budoucnu se tedy můžeme těšit na tým speciálně vyčleněný pro italský trh, stejně jako na spoření, investice, přečerpání a další funkce.

Zdroj: TechCrunch

Další doporučené články

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Jak bojovat proti greenwashingu ve fintechu?

Greenwashing čili zveličování, nebo dokonce vytváření falešných ekologicky šetrných aktivit ve společnostech se nevyhýbá ani fintechu. Přestože se o greenwashingu už...
1. 12. 2023 – Doba čtení: 2 min
Allianz žaluje Revolut

Allianz žaluje Revolut

Allianz podniká právní kroky proti společnosti Revolut a požaduje 10,4 milionu liber (13 milionů dolarů). Jádro problému spočívá v tom, že Allianz...
29. 11. 2023 – Doba čtení: < 1 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce