Reklama

Nákup na třetiny od Skip Pay míří už i do kamenných obchodů

11. 6. 2024 – | Doba čtení: 3 min

Zdroj: Skip Pay

Princip takzvané „platby na třetiny“, dobře známý z online obchodů, míří do kamenných prodejen. Zaplatit za pračku nebo počítač, ale také třeba za zájezd třetinu ceny a zbylé dvě bez jakéhokoli navýšení v následujících měsících bude tedy možné i v kamenných prodejnách – Skip Pay tuto možnost spouští v ostrém provozu například v prodejnách Datartu, už dříve ji nabídla Invia.

Pro zákazníky bude novinka fungovat jednoduše: Pokud budou chtít nákup na Třetinu na kamenné prodejně využít, obsluha zadá objednávku a vygeneruje odkaz pro platbu Třetinou. Zákazník ve svém telefonu klikne na odkaz v e-mailu a digitálně se ověří prostřednictvím Bank iD. Následně zaplatí první třetinu běžnou platební kartou (na platební bráně ČSOB, ne na terminálu) a odnese si zboží… Další dvě třetiny kupní ceny se mu z karty strhnou po 30 a po 60 dnech od nákupu. Právě proces ověření zajistí, že nákup na Třetinu nedostane zákazníka do problémů.

„Klíčovým mechanismem všech našich produktů je skóringový algoritmus, který dokáže posoudit možnosti každého klienta zvlášť – díky tomu můžeme klientům poskytnout přesně tolik prostředků, kolik zvládnou bez potíží pokrýt. A pokud by využití služby nebylo z jakéhokoliv důvodu možné, jednoduše zaplatí hotově nebo kartou, jak byli zvyklí dosud,“ říká Tomáš Krásný, šéf marketingu Skip Pay.

Limit, v rámci kterého je možné službu čerpat, se tedy určuje individuálně – maximálně lze rozložit na třetiny nákup zboží v hodnotě 100 tisíc korun. Nákup na Třetinu bude možné využít na všechny druhy zboží včetně zlevněného nebo akčního. S veškerými kroky pomůže proškolený personál, o možnosti nové platební služby budou zákazníci informováni také přímo v obchodě.

Podle Pavla Mikošky má pro zákazníky nákup na Třetinu několik nesporných výhod: „V první řadě víme, že pomůže domácnosti lépe se vyrovnat s nenadálými výdaji. Rozbitá pračka, lednice nebo nutnost pořídit nový počítač pro školáka – to jsou investice, které mohou rozpočet domácnosti zbytečně zatížit. Pokud se tato zátěž rozprostře do tří měsíců namísto jednoho, je to pro rodinu jednodušší,“ zmiňuje Pavel Mikoška, ředitel služeb zákazníkům v Datartu. A zároveň upozorňuje, že zákazníci díky novému nákupu na Třetinu nebudou muset dělat kompromisy a slevovat například z kvality kupovaného výrobku.

Alternativa ke spotřebitelským úvěrům

Oproti běžnému spotřebitelskému úvěru má nákup na Třetinu nespornou výhodu v tom, že následné splátky jsou bez jakéhokoli navýšení. Pokud má zákazník u Skip Pay zřízený balíček MAXI s platební kartou, kterou za nákup zaplatí, může navíc využít posun splatnosti, pokud by mu to z nějakého důvodu vyhovovalo. Ten už je zpoplatněný – díky aplikaci ale zákazník přesně ví, kolik ho posun bude stát. Drtivá většina uživatelů nákupu na Třetinu navíc posun splatnosti stejně nevyužívá – rozložení platby jim zcela stačí k tomu, aby nárazový výdaj nerozkolísal jejich rodinný rozpočet, a oni splatí splátky včas.

„V rámci kampaně Nakupuj s rozumem vedeme naše klienty k tomu, aby odloženou platbu i nákupy na třetiny využívali zodpovědně, nenakupovali zbytečně drahé věci a drželi se v mezích rozpočtu své domácnosti. Spotřebitelské úvěry ale plní specifickou společenskou potřebu. Ne vždy na to, co je rozumné koupit, máte volné prostředky,“ říká Tomáš Krásný. „Pokud zákazníci nákup pečlivě zváží, a přesto se pro něj rozhodnou, nabízíme jim možnost si na nějakou dobu odložit splatnost zcela zdarma, na rozdíl od spotřebitelského úvěru, kde úroky naskakují od prvního dne.“

Výhody online placení v kamenné prodejně

Řada zákazníků si zvykla využívat kamenné prodejny pouze jako výdejní místa – podle dat DPD takto nakupuje 19 % zákazníků. Zároveň přitom platí, že když už do obchodu přijdou, obvykle přikoupí i něco navíc. U některého zboží nebo služeb, například zájezdu, zákazníci zase ocení servis a pomoc s výběrem, kterého je možné dosáhnout pouze osobně, když se jim přímo v provozovně věnuje specialista. Jisté je, že zákazníci chtějí využívat výhody online nakupování i v offline prostředí, a k tomu neodmyslitelně patří i výběr pohodlné platební metody.

Zdroj: tisková zpráva

Další doporučené články

Inbank rozšiřuje na českém trhu své služby

Inbank rozšiřuje na českém trhu své služby

Estonská digitální banka Inbank rozšiřuje své portfolio a představuje nové možnosti vkladových účtů a osobních půjček. Tyto služby jsou dalším krokem v úsilí...
13. 6. 2024 – Doba čtení: 2 min

fintechcowboys

Bára, Julia, Martin a Richard. Jsme tým profesionálů, kteří prošli několika nadnárodními korporacemi. Milujeme finance, moderní technologie a sociální sítě.

Další články z redakce