Reklama

Největší evropský fintechový hackathon přichází do Prahy

30. 7. 2019 – | Doba čtení: 2 min

Dlouhá léta celé odvětví mluvilo o PSD2 a do 14. září 2019 se API PSD2 konečně stanou realitou v celé Evropě! Co to znamená pro fintechy, banky a vývojáře? Jaké nové příklady využití vzniknou? Jak to ovlivní partnerství mezi bankami a fintechy? To zjistíte, když se k nám v Praze připojíte na v pořadí už sedmém Bankathonu! 

Sedmý Bankathon se uskuteční od 24. do 26. září 2019 v Praze, a bude to tak už jeho druhá návštěva regionu střední a východní Evropy. Při této speciální události Bankathon uzavřel partnerství s Komerční bankou, se kterou do České republiky přinese největší fintechový hackathon. Toto místo jsme pro sedmý Bankathon zvolili z velmi dobrého důvodu: ve většině českých bank jsou už PSD2 a další API nedílnou součástí obchodního modelu, a ty jsou proto, pokud jde o evropský standard, průkopníky otevřeného bankovnictví. 

„Těší nás, že můžeme v Praze přivítat sedmý Bankathon. Považujeme ho za vrcholnou událost otevřeného bankovnictví tohoto roku na evropské úrovni. Jako hrdý spolu-organizátor se těšíme na úžasné inovace a digitální myšlenky, které zazáří v letošním ročníku této všem otevřené akce.“ – Martin Sládeček, Open Banking Leader Komerční banky. 

První německý a největší evropský fintechový hackathon přichází do Prahy

Po čtvrtém Bankathonu ve Vídni v květnu 2017 se tato událost podruhé uskuteční za hranicemi Německa a zaměří se na region střední a východní Evropy. S Mánesovou galerií v srdci pražského Starého města a výhledy na Hrad jsme našli perfektní lokalitu pro vytvoření prozíravých inovací v oblasti otevřeného bankovnictví. 

Partneři a sponzoři

Jsme hrdí na to, že jsme pro sedmý Bankathon opět získali plnou podporu klíčových subjektů z odvětví finančních služeb: Komerční banka, Česká spořitelna, Cleverlance, Deloitte, IBM, Raiffeisen Bank International, Trask a Visa nás podporují jako Diamantoví partneři, DXT Technology a Global Payments jako Zlatí partneři, dalšími sponzory jsou pak Creative Dock, Česká bankovní asociace, Česká fintechová asociace, Pioneers, Tatra banka a Wultra. 

480 účastníků ze 14 zemí

Dosavadní úspěch šesti akcí mluví sám za sebe: 1 700 lidí v síti Bankathonu, 480 účastníků ze 14 zemí a 57 sponzorů. Po 30 hodinách kódování týmů nás 26. září čeká zlatý hřeb sedmého Bankathonu a všichni zajímaví hosté se závěrečnými příspěvky. Vítězové budou moci vyhrát ceny v hodnotě více než 15 tisíc euro!

Další informace a registrace

Zájemci najdou všechny informace o akci, registraci i příležitostech k partnerství na http://www.bankathon.net/prague

Další doporučené články

Listopad 2022 na FinTechCowboys

Listopad 2022 na FinTechCowboys

Poslední týdny světem fintechu, přesněji řečeno světem blockchainu, stále rezonuje krach společnosti FTX, který postupně doléhá na další velké hráče...
30. 11. 2022 – Doba čtení: 3 min
Množství ransomware útoků neustále roste

Množství ransomware útoků neustále roste

Americké ministerstvo financí uvedlo, že finanční instituce loni utratily téměř 1,2 miliardy dolarů za platby související s ransomwarem, přičemž šlo nejčastěji...
18. 11. 2022 – Doba čtení: < 1 min

Miloš Sonták

Nadšenec do finančních a technologických inovací, které dokáží zjednodušit každodenní život. Pracuje více než 10 let v bankovnictví a technologických firmách…

Další články autora