Reklama

Největší evropský fintechový hackathon přichází do Prahy

30. 7. 2019 – | Doba čtení: 2 min

Dlouhá léta celé odvětví mluvilo o PSD2 a do 14. září 2019 se API PSD2 konečně stanou realitou v celé Evropě! Co to znamená pro fintechy, banky a vývojáře? Jaké nové příklady využití vzniknou? Jak to ovlivní partnerství mezi bankami a fintechy? To zjistíte, když se k nám v Praze připojíte na v pořadí už sedmém Bankathonu! 

Sedmý Bankathon se uskuteční od 24. do 26. září 2019 v Praze, a bude to tak už jeho druhá návštěva regionu střední a východní Evropy. Při této speciální události Bankathon uzavřel partnerství s Komerční bankou, se kterou do České republiky přinese největší fintechový hackathon. Toto místo jsme pro sedmý Bankathon zvolili z velmi dobrého důvodu: ve většině českých bank jsou už PSD2 a další API nedílnou součástí obchodního modelu, a ty jsou proto, pokud jde o evropský standard, průkopníky otevřeného bankovnictví. 

„Těší nás, že můžeme v Praze přivítat sedmý Bankathon. Považujeme ho za vrcholnou událost otevřeného bankovnictví tohoto roku na evropské úrovni. Jako hrdý spolu-organizátor se těšíme na úžasné inovace a digitální myšlenky, které zazáří v letošním ročníku této všem otevřené akce.“ – Martin Sládeček, Open Banking Leader Komerční banky. 

První německý a největší evropský fintechový hackathon přichází do Prahy

Po čtvrtém Bankathonu ve Vídni v květnu 2017 se tato událost podruhé uskuteční za hranicemi Německa a zaměří se na region střední a východní Evropy. S Mánesovou galerií v srdci pražského Starého města a výhledy na Hrad jsme našli perfektní lokalitu pro vytvoření prozíravých inovací v oblasti otevřeného bankovnictví. 

Partneři a sponzoři

Jsme hrdí na to, že jsme pro sedmý Bankathon opět získali plnou podporu klíčových subjektů z odvětví finančních služeb: Komerční banka, Česká spořitelna, Cleverlance, Deloitte, IBM, Raiffeisen Bank International, Trask a Visa nás podporují jako Diamantoví partneři, DXT Technology a Global Payments jako Zlatí partneři, dalšími sponzory jsou pak Creative Dock, Česká bankovní asociace, Česká fintechová asociace, Pioneers, Tatra banka a Wultra. 

480 účastníků ze 14 zemí

Dosavadní úspěch šesti akcí mluví sám za sebe: 1 700 lidí v síti Bankathonu, 480 účastníků ze 14 zemí a 57 sponzorů. Po 30 hodinách kódování týmů nás 26. září čeká zlatý hřeb sedmého Bankathonu a všichni zajímaví hosté se závěrečnými příspěvky. Vítězové budou moci vyhrát ceny v hodnotě více než 15 tisíc euro!

Další informace a registrace

Zájemci najdou všechny informace o akci, registraci i příležitostech k partnerství na http://www.bankathon.net/prague

Další doporučené články

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Neobanka bunq vylepšuje svého genAI asistenta

Nizozemská neobanka bunq vylepšila svého asistenta GenAI Finna tak, aby byl „plně konverzační“, a zavedla produkt cestovního pojištění. Bunq se svými...
17. 5. 2024 – Doba čtení: < 1 min
Velké pokuty pro velké fintechy

Velké pokuty pro velké fintechy

Když se v ČR rozdávají pokuty pro fintechy, nebo dokonce banky, většinou to bývají částky v řáku statisíců nebo jednotek milionů. V nedávné...
15. 5. 2024 – Doba čtení: 2 min

Miloš Sonták

Nadšenec do finančních a technologických inovací, které dokáží zjednodušit každodenní život. Pracuje více než 10 let v bankovnictví a technologických firmách…

Další články autora